„Od prvního zápasu očekávám odhodlání a naši aktivitu. Chceme, aby kluci dostali soupeře pod tlak. Informace o Litoměřicích máme, a tak doufám, že naši hokejisté budou hrát svou hru," přeje si před utkáním prostějovský lodivod Tomáš Sršeň.

On sám moc neřeší, kdo bude prvním soupeřem jeho svěřenců. Hlavní bude výkon prostějovských hráčů.

„Nemá cenu rozebírat, s kým začínáme. Chceme předvádět náš hokej, tedy atraktivní a útočnou hru," zdůraznil Sršeň.

On sám má ještě starosti s marody: „Kučera teprve začal trénovat, ale Stejskal by už měl nastoupit. Snad se nám do začátku utkání nikdo nezraní."

Cíle prostějovského hokeje jsou pro tuto sezonu jasně dané.

„Naším hlavním cílem je nyní postoupit do play-off. Tam se dělí úspěšné od neúspěšných týmů. Ve vyřazovacích bojích se může stát už cokoliv. My samozřejmě chceme dojít co nejdál," nastínil své plány Sršeň.

Trenéra Jestřábů poté doplnil sportovní manažer místních hokejistů Jiří Vykoukal:

„Nyní chceme jít zápas od zápasu, a pokud možno všechny vyhrávat. Uvidíme, jak se bude sezona nadále vyvíjet. Ze začátku nás čekají velmi silní soupeři."

Premiéra trenéra Sršně

Dvojnásobný mistr světa také zhodnotil silné a slabé stránky svých svěřenců.

„Já doufám, že naší hlavní doménou bude charakter týmu. Kluci si nyní musejí zvyknout na větší konkurenci. Ne všem to sedí, ale věřím, že kolektiv bude naší velkou silou," říká Vykoukal a dodává:

„Nyní jsme nově posílili útok o Kubicu a Kovaříka, takže máme tři velmi solidní lajny. Brankáře máme také vyrovnané. Takže se musíme hlavně zaměřit na defenzivu. Bekům musejí pomáhat útočníci."

Svou velkou premiéru si kromě Jestřábů odbude také jejich trenér Tomáš Sršeň. Utkání s Litoměřicemi bude pro něj prvním duelem na lavičce prvoligového mužstva.

„Na zápas se už těším. Od celé ligy pak očekávám větší rychlost a organizovanost. Tempo v zápasech bude o poznání větší než ve druhé lize," předjímá Sršeň.

Jiří Vykoukal navíc připomněl:

„V první lize je mnoho hráčů s extraligovými zkušenostmi, kteří se budou chtít ukázat v nejlepším světle. Na druhou stranu tam jsou i mladí ambiciózní kluci. Soutěž je to kvalitní."

Lákadla: Kladno, Chomutov, Havířov

Jestřábi přišli pro letošní sezonu také o svého tradičního rivala přerovské Zubry.

„Zápasy s Přerovem byly nezapomenutelné. Letos si myslím, že budou diváky lákat utkání s týmy jako Kladno, Chomutov nebo České Budějovice. Fanouškovsky pak budou vypjaté zápasy se Šumperkem a Havířovem," myslí si Vykoukal.

Úvodní zápas letošní sezony čeká na Jestřáby v pondělí v 18 hodin, kdy na svém stadionu vyzvou mužstvo Litoměřic. Ve středu se pak vydají na horkou půdu Dukly Jihlava a v sobotu se předvedou doma proti Třebíči.