Rozhodovaly až samostatné nájezdy.

„Fanouškům se zápas musel líbit. Bylo hodně šancí na obou stranách a tomu asi odpovídala remíza po 65 minutách,“ konstatoval brankář Jakub Neužil, který byl jedním z hlavních strůjců cenného vítězství.

Kromě Pšurného na Neužilovi v rozstřelu ztroskotali všichni přerovští exekutoři. Gólman Jestřábů se na jednotlivce nezaměřoval.

„Nájezdy se snažím chytat s čistou hlavou a neříkat si, že ten bude stoprocentně střílet, nebo ten bude stoprocentně dělat blafák. To pak nad tím člověk strašně přemýšlí a nechytá,“ vysvětlil.

„Snažil jsem se to dělat co nejjednodušeji, naštěstí pomohly i dvě tyčky.“

Výhra nad Zubry prostějovské hokejisty těší dvojnásob.

„Jsem tady nějakou čtvrtou sezonu a ta bilance s Přerovem není v náš prospěch. Je to super hlavně kvůli fanouškům, že jsme doma vyhráli. Všichni cítíme, že je to speciální zápas,“ dodal Neužil.

CESTA NA JIH ČECH

V pondělí se Jestřábi představí na ledě Českých Budějovic, jehož hráči nastoupí v retro dresech.

„V předvánočním období bývají zápasy vždycky hezké. V Budějovicích je ještě k tomu fantastické publikum a mohlo by být i vyprodáno. Navíc půjde o slavnostní retro zápas. Věřím, že se bude hrát útočný hokej a divákům se bude líbit,“ těšil se na zápas prostějovský útočník Tomáš Nouza, který si tak zahraje kousek od svého domova.