Do ostře sledované konfrontace půjdou Zubři s odhodláním, ale také s kaňkou z posledního střetnutí v Opavě, kde osmkrát inkasovali. „Musíme se z těch individuálních chyb poučit. Proti takovému týmu, jaký je Prostějov, si chyby opravdu nemůžeme dovolit," zdůraznil domácí kouč Vladimír Kočara.

Naopak Jestřábům se ve středu náramně dařilo. Doma přivítali třetí Hodonín a přímo jej rozdrtili. Prostějov zvítězil jasně 7:2 a i nadále svádí těsný souboj o první místo s Porubou.

„Hodonín měl velmi mladé mužstvo, takže my musíme zapomenout na výhru 7:2 a jít do derby od začátku zodpovědně a se stoprocentním nasazením. Přerov má velmi zkušené hráče, proto musíme naši hru, co nejvíc zjednodušit," prozradil svou taktiku prostějovský kouč Petr Zachar.

Lodivod domácího týmu si je vědom kvalit soupeře. „Prostějov je v tabulce momentálně úplně někde jinde a určitě i to rozpoložení je trošku jiné než to naše. Do utkání však půjdeme s čistou hlavou a určitě se musíme pokusit uspět," pověděl kouč, který ani do nadcházejícího utkání nemůže ještě počítat s marody. „Měli bychom nastoupit v obdobné sestavě, v jaké jsme hráli v Opavě," dodal.

Postavení favorita si je vědom i trenér Zachar, ale rozhodně nečeká žádný lehký zápas. „Bodový odstup nás staví do role favoritů, ale jedná se o derby. V něm je všechno nejisté. Příkladem je jak se natrápila fotbalová Sparta na Slavii. Nesmíme nic podcenit," řekl Zachar a prozradil i svá očekávání na protivníkovu hru: „Hrají důrazný osobní hokej. To bude největší problém."

Bitva dvou velkých rivalů odstartuje v Meo Aréně v sobotu od 17 hodin.