„Bylo pro mě prioritou podepsat tady. Cítím, že vedení, tým i majitel jsou odhodlaní udělat velký úspěch. Vždycky jsem byl v ambiciózním týmu a jsem rád, že to je i tady v Prostějově. Myslím, že jednání proběhla v rámci fair-play a byla celkem rychlá, " prohlásil 29letý gólman s extraligovými zkušenostmi po podpisu smlouvy.

Nejen korektní a férové jednání ale nakonec tohoto maskovaného borce přimělo na Hané zůstat. Dle jeho slov byl totiž mezi Jestřáby celou dobu více než spokojený.

„Parta byla skvělá a celý tým se podřídil systému. Nikdo se nad nikoho nepovyšoval, každý den na sobě tvrdě pracoval a nikdo si nedovolil třeba nejít do posilovny. Ať už starý nebo mladý. Navíc tady už mám rodinu. Syn zde chodí do školky a celkově se nám tady na Moravě žije hezky. Nechce se mi jinam. To by musela být skutečně raketa a zároveň by to muselo dávat hlavu a patu," směje se.

Jak ale sám přiznává, žádná přehnaná očekávání na začátku svého chanceligového angažmá neměl a dost věcí jej tedy příjemně překvapilo. „Rozhodně se jedná o zázemí, kabinu, složení týmu, kondičního trenéra a také fanoušky a jejich skvělá chorea. Je to prostě to, na co jsem byl zvyklý v Hradci nebo Liberci," libuje si.

Prostějovští hokejisté děkují svým fanouškům po posledním zápase semifinále proti Vsetínu
Mé nároky splnilo mnohem více hráčů než minule, říká majitel Jestřábů Luňák

Všichni mě podrželi, já jim to teď vracím

Tato sezona ale pro tohoto gólmana nebyla jen o úspěších, skvělých hokejových bitvách a oslavách s fanoušky. Hned na začátku jej totiž limitovalo poměrně dlouhotrvající zranění a během sezony mu dokonce zemřel otec, který jej celý život k hokeji vedl. Všechny tyto tělesné i duševní šrámy ale nakonec vedly pouze ke konečnému posílení.

„Nebylo to snadné, ale rodina, kluci i vedení mě podrželi a já jsem se jim to snažil v bráně vrátit a dodat týmu klid na ledě, i když jsem ho mimo led chvílí neměl. V tom bych chtěl pokračovat i v následujícím ročníku. Budu pracovat, jak budu nejlíp umět a jako jeden z lídrů to budu požadovat i po zbytku týmu," vyhlašuje sebevědomě, ale zároveň skromně.

Fanoušci Jestřábů se v Pavelkově podání mohou těšit, kromě jeho brankářského umění, i na následné oslavy počas děkovaček, které si opravdu užíval. Někdy to vypadalo, že i nejvíce ze všech.

„Kontakt s fanoušky je určitě dobrý, protože se to hraje hlavně pro ně. Je skvělé, když skončí zápas a můžete se radovat s těmi, kteří vás celou dobu hnali dopředu. Nějakou novou show určitě vymyslíme, když si to budou fanoušci přát," uzavřel s úsměvem.