„Začali jsme velice dobře. Dařilo se nám to, co jsme si řekli před zápasem, to znamená být aktivní a v pohybu, co nejvíc bruslit a mít hru pod kontrolou. Díky tomu jsme vstřelili rychlý první gól a celou úvodní třetinu byli lepším mužstvem,“ glosoval povedený vstup asistent trenéra HK Martin Janeček.
V dalších větách už jeho hodnocení zdaleka tak pozitivní nebylo. „Do druhé části bohužel vyjel úplně jiný prostějovský tým, čehož zlepšení hosté důraznou a poctivou hrou využili k otočení skóre. Zlomové přitom bylo naše dvojnásobné oslabení po zcela zbytečných vyloučeních, což nás velmi mrzí,“ litoval Janeček.

Domácí nakonec zachránila tatáž věc v obráceném gardu. „Beroun při svém vedení duel kontroloval výbornou defenzivou a navíc měl několik možností svůj náskok zvýšit, což se mu naštěstí nepovedlo. Místo toho pět minut před koncem chyboval stejně jako my předtím, když se v podstatě sám poslal do tří a doplatil na to,“ pokračoval Janeček ve výkladu.

Nebýt tohoto momentu, Jestřábi by téměř jistě podlehli. „I ve třetí třetině jsme se spíš herně trápili. Kluci byli dost nervózní, kazili přihrávky a báli se, že prohrají. Naštěstí se využitou přesilovkou vrátili do zápasu, začali znovu věřit v lepší výsledek a bojovností na něj dosáhli. Vydřených dvou bodů si samozřejmě moc ceníme, svědčí o vůli mančaftu a dobrém duchu v kolektivu. Na druhou stranu dnešní výkon nebyl zdaleka ideální, dlouho to vypadalo na pád zpět do nedávné krize. Chlapi ale zabrali a aspoň tou koncovkou se vrátili k vzestupnému trendu z předchozích dvou střetnutí,“ oddechl si Janeček.

Možná přijde gólman Biegl

Slovo si poté vzal hlavní kouč Radomír Kužílek, který je současně sportovním manažerem prostějovského klubu a šéfem mládeže v HK Jestřábi. Právě na tyto funkce uzavřel s vedením oddílu novou tříletou smlouvu. „ Povedu muže, vedle toho se budu věnovat sportovní části manažerské práce a ještě si ponechám dohled nad mládežnickými složkami, což byla má podmínka. Právě mladí jsou budoucností našeho hokeje a pro mě osobně je péče o talenty prioritou,“ prohlásil Kužílek s tím, že momentálně intenzivně pracuje na posílení hráčského kádru mužského A-týmu. „Jednáme o příchodu několika hokejistů, přičemž nejdál je případ gólmana Radovana Biegla. Dali jsme mu nabídku, on nastínil své požadavky a teď se musí vyjádřit mateřský klub Třince. Ještě do toho vstoupil Zlín s touhou využít Radka na střídavé starty, takže uvidíme, jak vše dopadne,“ odtušil lodivod Kužílek.