Z většiny zápasů čtvrtfinálové série Jágr po odehrání pár sekund odešel do kabiny, ale šestý duel v Prostějově sledoval ze střídačky celý. Dobře si uvědomoval, jak je utkání pro Kladno důležitý.

„Prožíval jsem to hodně. Věděl jsem, že to je klíčový zápas. Sám vím z vlastní zkušenosti, že jít do sedmého zápasu je v hokeji risk,“ ulevilo se Jágrovi po vítězství Rytířů 4:3 v prodloužení.

Podle něj se Jestřábi, který zvítězili ve dvou duelech, ukázali jako silný soupeř.

„Prostějov mě mile překvapil a nečekal, jsem, že to bude tak vyrovnané. I když si myslím, že v některých částech jsme měli navrch a bylo vidět, že fyzicky jsme na tom trochu líp, nechtěl jsem jít sedmého zápasu,“ řekl Jágr po postupu Kladna 4:2 na zápasy.

„Jsem rád, že jsme to ukončili a jsem i rád, že to nebylo po čtyřech zápasech, protože by tam byla dlouhá přestávka a hlavně pro naše mladé hráče je každý zápas zkušeností do dalších let,“ přiznal šestačtyřicetiletý hokejista.

Umějí si to nahrát, mají dobrou přesilovku

Největší potíže dělali Kladnu zkušení hráči Prostějova jako Tomáš Nouza či Tomáš Divíšek.

„Mají vynikající mužstvo. Je dobře složené a starší hráči v první lajně hrají výborně. Umějí si to nahrát, mají výbornou přesilovku. Pak tam mají spoustu mladých rychlých hráčů, kteří jsou silní jeden na jednoho,“ pochválil Jágr soupeře.

Velkou roli v celé sérii hrálo domácí prostředí. Kladno na svém ledě pokaždé zvítězilo, v Prostějově všechny duely skončily v normální hrací době remízou, ale až napotřetí se Kladnu povedlo odvézt z Hané vítězství.

„Šly proti sobě dva různé styly. My se snažíme více hrát jeden na jednoho u mantinelu, což je dané tím malým hřištěm u nás na Kladně. Oni mají výhodu, že mají zkušené hráče v první lajně a dokáží rozhodovat v přesilovkách. My spíš dáváme góly pět na pět,“ všiml si Jágr.

Návrat do tréninku

Hokejová legenda se stále zotavuje ze zranění, které utrpěl v Havířově. Útočník soupeře Marek Sikora atakoval Jágra u mantinelu a ten si při pádu přisedl pravé koleno, ve kterém si obnovil zranění vnitřních vazů.

„Pořád nemůžu nastoupit, ale doktoři mi řekli, že by se to nemělo horšit. Takže pomalu začnu trénovat,“ má v plánu Jágr.

Zda stihne naskočit do semifinále proti Českým Budějovicím ještě není jasné. Série začíná v úterý na jihu Čech.
Ať už s Jágrem, či bez něj, čeká Rytíře složitá cesta do baráže.

„Budějovice jsem hrát neviděl. Skončili druzí v základní části, ale je to play-off a člověk nikdy neví, jak se to bude vyvíjet. Vím, že mají ambice se dostat do extraligy, ale to my také,“ poznamenal Jágr.