Jediným Jestřábem, který překonal hostujícího brankáře Soukupa, byl Marek Indra. Prohra 1:2 v klíčovém duelu jej hodně mrzela.

„Utkání se mi hodnotí docela těžce. Tři body jsme potřebovali, abychom se na Most dotáhli. Odbojovali jsme to, chuť tam byla, ale musíme dávat víc gólů, protože jeden na vítězství nestačí. Štěstí nám holt nepřálo," hlesl.

Hanáci sice ve třiatřicáté minutě inkasovali z hole Šrámka a prohrávali, v závěrečném dějství však svého soupeře dostali pod tlak.

„V kabině jsme si řekli, že do toho musíme jít naplno, hlavně do brány. Věděli jsme, že na ně musíme vlétnout, abychom už konečně skórovali, protože v Kadani jsme se ani jednou neprosadili. Klíč byl v důrazné hře," líčil Marek Indra dění v kabině před rozhodující fází zápasu.

A právě mu se podařilo čtyři minuty po začátku třetí třetiny srovnat.

„Nějak se to tam vystřelilo na gólmana a vznikla skrumáž. Lukáš Luňák do toho píchnul a já už jsem to měl sám před bránou, tak mě akorát napadlo si puk hodit do bekhendu, abych dával do prázdné," popsal pětadvacetiletý útočník svou trefu.

Ta však prostějovský tým za výhrou nenasměrovala. Po neproměněné tutovce kapitána Lukáše Duby a ošemetné situaci v oslabení, které hráli Jestřábi v krátkém časovém sledu hned dvakrát po sobě, překonal Juraje Šimbocha Jurčík a vystřelil Mostu tři body.

Výměna trenérů tak u Jestřábů nezabrala.

„Zrovna teď jsem nečekal, že se nám vymění trenéři, ale asi to chtělo nový impuls. Pan Sršeň byl podle mého názoru dobrý kouč, ovšem mužstvu se nedařilo a nějaká ta změna prostě musela přijít," má jasno Indra.

„Pan Sršeň se s námi ještě loučil a říkal nám, že to chce něco nového. Popřál nám, ať se nám daří, že bude držet palce," dodal.

Trénovali jsme dobře

Nyní si bude muset zvykat na staronového kouče a dosavadního Sršňova asistenta Petra Zachara, který prostějovský tým jako hlavní trenér vedl již několikrát a letos s ním dokráčel do první ligy.

Že by však zkušený lodivod přišel s naprosto novými tréninky, se podle Marka Indry předpokládat nedá.

„Spíš si to musíme srovnat my v hlavách, změna na trenérské lavičce byl spíše, jak jsem říkal, takový impuls, než aby se něco měnilo v trénincích. Podle mě jsme trénovali dobře, ale už nás to trochu svazuje, protože prohráváme docela častokrát a nemůžeme se z toho vyhrabat," přiznal.

Rozhodně to ale bude při přípravách na zápasy jiná káva, než ještě v minulé sezoně ve druhé lize.

„Prvoligové tréninky jsou určitě rychlejší, protože v této soutěži musíte hrát s větším nasazením," ukazuje na jeden z rozdílů Indra.

Proti Mostu také ožil Zacharův osvědčený tah, stažení hry na tři pětky.

„Je to určitě lepší, protože jste víc v tempu a lépe se do něj dostanete, než když hrajete na čtyři lajny. Všechny čtyři pětice jsou sice kvalitní, ale holt si někdo z nich musí sednout a brát to tak, že se bude hrát jen na tři," řekl závěrem Marek Indra.

Autor: Petr Komárek