Nejvýraznějším hráčem, který opouští červenobílý dres je Marek Indra. „S Markem jsme byli ve spojení, ale nakonec se rozhodl pro angažmá v zahraničí. Jeho přítelkyně volejbalistka Andrea Kossániyová odešla do Švýcarska, kde Indra už hrával a rozhodl se ji následovat," prozradil sportovní manažer Jestřábů Jiří Vykoukal.

U týmu končí také Viktor Coufal a i on by rád zkusil štěstí ve světě.

„Viktor měl nabídku na stole, ale řekl, že necítí v mé osobě důvěru v otázce nasazování na led. Takže taky zkusí zahraničí," vysvětloval další odchod Jiří Vykoukal.

Otazníky nad Roupcem a Stejskalem

Velkým otazníkem je další působení loňského krále střelců Davida Roupce. Nadaný obránce je momentálně na kempu s extraligovými Pardubicemi.

„David sice loni vyčníval z naší sestavy, ale také proto, že nebyla úplně kvalitní. Otázkou je, jak by se prosadil ve větší konkurenci. Každopádně byl vidět a všimly si ho Pardubice. Uvidíme, jak se tam Davidovi povede. Přemýšleli jsme o případných střídavých startech," řekl Vykoukal.

Také Vladimír Stejskal nemá jistotu prostějovského dresu. Nadaný útočník není zatím pod smlouvou, a tak se připravuje doma v Českých Budějovicích.

„Ono je to tak, že hráči, kteří jsou pod smlouvou, se připravují v Prostějově s týmem. Samozřejmě máme několik výjimek, jako je Tomáš Protivný. Ten je z Nymburku a má malé dítě, tak je čtrnáct dnů s týmem a čtrnáct dní se připravuje individuálně. Stejskal není pod smlouvou a rozhodl se připravovat sám, což my respektujeme. Domluva je taková, že v srpnu se připojí k týmu a uvidíme," popisoval Jiří Vykoukal.

Šance pro mladíky

Naopak pěti novými tvářemi v prostějovské přípravě jsou junioři Medek, Kuncek, Augustin, Vokurka a Rudl. Mladí hráči budou s týmem absolvovat celou přípravu a pobijí se o místo v A-týmu.

„Náše prostředky jsou omezené, a proto není řeč o žádném skautingu v našich podmínkách. Věřím, však že jsme do týmu přivedli mladé ambiciózní kluky, kteří chtějí v hokeji něco dokázat. V rámci pravidel první ligy navíc potřebujeme takto mladé hráče v kádru. Takže uvidíme, kteří z nich se své šance chopí," vysvětloval Vykoukal angažmá mladíků.

Hledání gólmanů

Další velkou otázkou prostějovského hokeje je postava muže s maskou. Zatím jediným potvrzeným brankářem Jestřábů je Lukáš Vydržel. Ten by však měl podobně jako v loni zastávat post týmové trojky.

„Momentálně jednáme se dvěma brankáři, a to s Koutským a taky s Jurajem Šimbochem. Jeden z nich by se měl stát naší jedničkou. Jednání jsou intenzivní a věřím, že v řádu několika málo dní už budeme mít jasno," doufá Vykoukal.