„Já s týmem nepřiletěl, já přijel z Pardubic,“ vtipkoval kouč Miloš Říha, který nejbohatší evropský klub nasměroval k čtrnáctidennímu soustředění do svého rodného města.

Na ledě se objevilo 33 hráčů včetně čtyř gólmanů. Přiletěly všechny hvězdy od Arťuchina, Weinhandla, Thoresena, Kalinina, Vishnevskyho, Martenssona, Fjodorova až po Průchu a Štěpánka. Na ledě se neobjevil jen Afinogenov, který podle slov trenéra Říhy přiletí o den později. Dorazil také početný realizační tým včetně generálního ředitele klubu Alexeje Kasatonova.

Kvalitu ledu na prvním tréninku si kouč Říha pochvaloval. „Led v Přerově vždycky připravili dobře. Pokud nebudou nějaká extrémní vedra, tak myslím, že bude v pořádku,“ řekl.

Na zimáku už před osmou

Každý den se celé družstvo setká už v 7.45 na zimáku.

„Kluci se rozcvičí, připraví a my je rozdělíme na dvě skupiny. Jedna bude na ledě, druhá v posilovně a poté se vymění. V půl dvanácté by měl dopolední trénink skončit a půjde se na oběd a následný odpočinek,“ pověděl Říha k první fázi.

„Poté jdeme všichni na rozcvičku a na led, kde už budeme dělat nějaké kombinace a hrát, ale také kondičně bruslit. Poté následuje hodinka pauzy a poslední trénink, který bude formou her či speciálních cvičení na posílení určitých partií nebo kruhový trénink v tělocvičně. Pak se půjde na kola a do sauny, proběhne regenerace a v osm hodin máme večeři a končíme,“ přiblížil celý tréninkový plán.

K tomu budou hokejisté Petrohradu využívat především zimní stadion a jeho zázemí se saunou, ale také posilovnu a halu SK Přerov, nedaleké hřiště 1.FC Viktorie Přerov plus přilehlý terén k výběhům do přírody. Ubytováni jsou v hotelu Fit. Soustředění Petrohradu v Přerově potrvá od 24. července do 6. srpna.