Ten nejprve srovnal na 1:1, a poté vstřelil také vítězný gól na 2:1.

Právě Šebkovo jméno skandovali po zápase šťastní diváci.

„Sobotní zápas byl hodně těžký, protože se Most vlastně půl roku připravoval na tuto baráž," přiznal po utkání David Šebek a přiblížil, v čem je síla mosteckých hokejistů:

„Měli zkušené mužstvo i hráče. Velice dobře bruslili. Jsem jen rád, že jsme to zvládli a dali jsme o dva góly víc než oni. Tým jsme dovedli k úspěchu naši poctivou prací."

Jestřábi se právě s Mostem přetahovali o vedení v barážové skupině. Hostující celek podobně jako Hanáci ještě neprohrál.

„Podle mě to byl nejlepší soupeř, na kterého jsme v baráži narazili," řekl Šebek.

„Opravdu perfektně bruslili. Udrželi se skvěle na kotouči a dokázali se probojovat i do útočného pásma. Na druhou stranu velmi dobře bránili. V obraně hráli podobně jako Sokolov, ale navíc byli dobří i dopředu. Rozhodně náš nejtěžší soupeř."

Z Davida Šebka se po dvou vstřelených gólech a skvělém výkonu stal sobotní hrdina. Téměř čtyři tisíce diváků skandovaly po zápase jeho jméno.

„Minulý zápas přispěli k výhře Mates Venkrbec a Michal Černý. Každé utkání dává branky někdo jiný. Mně se v sobotu splašily ruce, takže jsem za to rád. Říkám, celý mančaft dotáhl tým k úspěchu. Klobouk dolů před všema. Hráli jsme perfektně," pochválil Šebek celý prostějovský tým.

Nyní mají Jestřábi na svém kontě dvanáct bodů a jejich sen o postupu do první ligy začíná nabírat reálnější rozměry.

„Určitě to vnímáme, ale jdeme od zápasu k zápasu. Pořád není nic jisté. Musíme se připravit na další utkání a v nich musíme hrát tak jako v sobotu. Věřím tomu, že to udoláme," doufá stále usměvavý hrdina sobotního večera.