Přitom bodově se mu do tohoto zápasu příliš nevedlo. V deseti předchozích utkáních si připsal dva body za dvě nahrávky a svým famózním výkonem tak v jednom zápase svůj bodový účet ztrojnásobil.

Hlavně ale svými dvěma brankami zvrátil osud utkání proti Havířovu na jestřábí stranu.

Nejdříve si od modré čáry sjel ke kruhům, odkud vyslal parádní střelu pod víko, poté tečoval střelu Jana Káni.

„Konečně jsem se taky trefil. Už jsem to potřeboval. Hlavně jsem ale rád, že jsem týmu mohl pomoct. O tom to totiž je," těšilo útočníka, jenž za pár dní oslaví své šestadvacáté narozeniny.

Lukáš Krejčík tak nastartoval střeleckou smršť, která se zastavila, až bylo na světelné tabuli u kolonky prostějovských gólů číslo sedm

„Začátek nebyl z naší strany vůbec dobrý, nějak nám to nejezdilo. Od druhé třetiny jsme trochu přidali a dali jsme šťastné góly, které Havířov asi trochu položily. My už jsme se pak vezli na vlně," dodal k zápasu Krejčík, který těžil i z výborné souhry v lajně s Janem Káňou a Jiřím Půhoným.

„Oba to jsou super hokejisti. Na co jsme ale v zápase proti Havířovu šáhli, to se nám povedlo," řekl Krejčík.

Na parádní výkon tak může navázat nejen třetí jestřábí lajna, ale i celý tým. Čeká je totiž Kladno, které potvrzuje roli favorita a vede soutěž o tři body právě před Jestřáby a Slávií.

„Poslední zápasy nám to jde, takže musíme vydržet. Určitě tam pro nějaké body jedeme," burcuje hvězda posledního utkání.