Prostějov – Chomutov 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Branky: 25. R. Pšurný (M. Pšurný), 44. R. Pšurný (M. Pšurný), 47. R. Pšurný (Kotásek) – 4. Mikšovic, 11. Jeslínek (Havlůj), 16. Malinský (Kostourek), 21. Kostourek (Polodna, Jíra), 36. Šíp (Jeslínek, Trefný), 50. Charousek (Hašek). Rozhodčí: Šír – Poruba, Vengřín. Vyloučení: 4:13. Využití: 1:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 700. Sestava Prostějova: Biegl (41. Štůrala) – Višňák, Suchý, Vomela, Kumstát, Kundrátek, Bartoň, Rangl – Mikšovský, Piecha, Kotásek – R. Pšurný, M. Pšurný, Opatovský – Šebek, Korčák, Vymazal – Vlk, Prokop, Vrba. Trenéři: Radomír Kužílek a Martin Janeček.

Severočeši se s Hanáky vůbec nepárali a dominantním pojetím hry hned v první části rozhodli o osudu celého střetnutí. Stačilo jim přitom trestat hrubky domácích plejerů, kteří při trefách Mikšovice (dorážka zblízka), Jeslínka (stíněné nahození od modré) i Malinského (nešťastná teč Višňákovy brusle) využili mizerného bránění HK. Totéž platilo jednadvacet sekund po zahájení druhé třetiny, kdy Kostourek opakovanou dorážkou zvýšil již na 0:4. Teprve za tohoto stavu se prostějovský tým zvednul, a to pouze zásluhou bratrů Pšurných, jejichž ukázková spolupráce třikrát zakončená Romanem znamenala nadějnou korekci na 3:5. Závěr si ale hosté pohlídali a brankou Charouska deset minut před koncem rozhodli.

„Dnes jsme si vyhrát nezasloužili. Vůbec jsme nezvládli začátek a ke všemu nám do brány padaly laciné góly. Tím však nechci nijak snižovat sílu Chomutova, který je podle mě hlavním kandidátem na postup do extraligy. U svých svěřenců chci ocenit to, že zápas ani za stavu 1:5 nevzdali a bojovali až do konce,“ zhodnotil kouč Radomír Kužílek.