Záchranářské bitvy přitom Jestřábům hrozí již velmi akutně, neboť ztráta na šesté místo v tabulce Východní skupiny znamenající postup do play off vzrostla na deset bodů a Hanáci tak nezadržitelně míří právě do nadstavbové skupiny o záchranu.

Na vině je několik uplynulých týdnů, v nichž prostějovský tým srazila dolů řada doslova morových ran. „Přesto jsme zhruba před deseti dny vyhráli v Havlíčkově Brodě a mužstvo se tím konečně dostalo do pohody po výměně trenérů, třech ztracených utkáních a věcech, které s tím vším souvisely. Měli jsme náskok šestnácti bodů na Šumperk a dvou na Jihlavu a zdálo se, že to půjde. Začali jsme pokukovat po play off, pak však přišla další rána v podobě sebraných bodů z utkání s Mostem, což byl opravdu velký zásah do mančaftu. Následoval těžký los včetně duelů s Hradcem Králové, Mladou Boleslaví či Chomutovem a proto jsme teď tam, kde jsme,“ rozebral situaci pro klubový web kouč HK Radomír Kužílek.

Během neradostného období se mu alespoň podařilo celek posílit například o velmi talentované duo mladých zlínských útočníků bratrů Pšurných, z nichž Roman vstřelil ve středu do sítě Chomutova hattrick. „Bohužel mé branky přišly moc pozdě. Za stavu 1:5 jsme sice dali dva góly a díky tomu byli ve hře, jenže pak v přesilovce místo dalšího skórování sami inkasujeme. S takovými chybami prostě nemůžeme vyhrávat a to je hlavní. Můj hattrick je sice pěkný a těší mě, ale spokojený nejsem. Tři body totiž bral soupeř,“ prohlásil Roman Pšurný pro internetové stránky Jestřábů.

Podle slov prostějovského trenéra dnes hanácká družina vyrazí do Berouna s dalšími dvěma novými plejery. „Na posílení pracujeme ve dne v noci a celkově děláme všechno pro to, abychom první ligu zachránili,“ ujistil Radomír Kužílek.