Jestřábi se po hektických událostech na přelomu minulého a tohoto týdne dostali pod obrovský tlak, který v Šumperku neunesli. Derby 13. kola 1. ligy mužů prohráli zaslouženě jednoznačným poměrem 1:4.

„Na ledě bylo pouze jedno mužstvo – domácí. Náš tým působil po herní stránce místy až trapným dojmem, jedinou výjimkou byl gólman Daneček. Důvody propadáku? Byl jediný. Situace po odchodu předchozích trenérů a manažera Hamrly,“ zhodnotil naprosto nevydařený středeční mač současný hlavní kouč HK Radomír Kužílek.

Atmosféra v hráčském kádru je dle jeho slov bídná. „Když jsem přišel v pondělí na trénink, viděl jsem dvacet rozklepaných chlapů, kterým utíkaly puky a celkově působili opravdu hodně nervózním dojmem. Ti kluci jsou vinou posledních událostí úplně hotoví a nám se to s kolegou Martinem Janečkem bohužel nepodařilo změnit. Situace je momentálně velice špatná,“ přiznal Kužílek.

Své postavení lodivoda dospělého výběru Jestřábů bere čistě jako výpomoc zaměstnavateli. „Nemám podepsanou žádnou smlouvu coby hlavní trenér A-mužstva HK Prostějov a vést mančaft v první lize nebylo ani není mou ambicí. Mě plně uspokojuje práce s hokejovou mládeží a jít k mužům jsem nikdy netoužil. Za daných okolností jsem vedení klubu kývl na to, že áčko s Martinem Janečkem zatím vezmeme vyloženě jako pomoc oddílu v nouzi. Prostějovský hokej mám totiž rád a záleží mi na něm,“ zdůraznil Kužílek.

Post kormidelníka HK by přitom nejraději přepustil někomu jinému. „Znovu opakuji, že nemám ambice vést mužský tým v první lize. Proto bych byl rád, kdyby přišel nějaký zkušený kouč a tým převzal. Na druhou stranu pokud se tak nestane a vedení klubu si bude přát, abych u mančaftu zůstal, udělám to. Rozhodně však ne kvůli sobě,“ uzavřel Radomír Kužílek.