Několika zvraty prošlo působení hokejistů HK Jestřábi Prostějov v základní části 1. ligy mužů 2007/08. Konečný výsledek je však neradostný: pád do skupiny o udržení druhé nejvyšší soutěže ČR. Teď budou Hanáci v play out usilovat o to, aby odvrátili reálně hrozící sestup.

Jak se prostějovský tým do tohoto tíživého postavení dostal? Především vinou herní krize v závěru loňského kalendářního roku, kdy sedm utkání v řadě marně čekal na vítězství a z celkových jedenácti zápasů vyhrál jediné.

Po vánočních a novoročních svátcích sice HK zabral, především na kluzištích soupeřů – venku dokázal tříbodově uspět pětkrát za sebou. Díky tomu se vyšvihnul ze zdánlivě beznadějné ztráty těsně před šestou Třebíč a sahal po sladkém postupu do play off.

Bohužel závěr dlouhodobé soutěže Jestřábi opět nezvládli a vinou osudných zaváhání s Olomoucí, v Jihlavě a v Šumperku neodvrátili pád do záchranářských bojů. Finální prohrou na domácím ledě s Třebíčí navíc zhoršili své startovní postavení před zahájením sestupových bitev.

„Nezbývá nám, než se z nepodařených utkání poučit, pak na ně zapomenout a hodit je za hlavu. Výchozí pozici nemáme tak špatnou, abychom nad sebou museli lámat hůl. Je však nutné udělat všechno pro udržení první ligy v Prostějově. Nejméně z týmů účastnících se baráže nám asi bude vyhovovat Beroun, ale jsme v situaci, kdy se nemůžeme ohlížet na to, s kým hrajeme. My musíme bodovat, i kdyby proti nám nastoupila Sparta Praha,“ řekl trenér hokejistů Prostějova Radomír Kužílek směrem k nadcházejícímu play out.

Hanácká družina jej začne sobotním duelem v Mostu, celkově obnáší grupa o prvoligovou záchranu dvanáct dějství. Čtyři ohrožené celky se totiž utkají čtyřikrát každý s každým.

Přečtěte si také:

Draci: Jak ve skupině smrti? Neprohrát!

Šumperk může brzy získat další extraligovou soutěž

Mora se po roce vyšvihla ze dna na vrchol

Hokejista Vyrůbalík vypomůže Znojmu