„Doufám, že nás pořádně prověří," přeje si sportovní manažer Prostějova Jiří Vykoukal.

Dvojnásobný mistr světa je nejvíce zvědavý na konfrontaci rychlostí dvou soutěží: „Především nás vyzkouší po rychlostní stránce. Mě osobně nezajímá ani tolik výsledek, jako to jak se kluci dokáží s Pardubicemi poprat po taktické a rychlostní stránce."

Bývalý extraligový hráč dobře chápe, co zápas s Pardubicemi bude znamenat pro mladé prostějovské hráče.

„Většina kluků ještě s extraligovým soupeřem nehrála. Bude to pro ně nová, velká zkušenost. Konfrontace s tímto týmem přinese mladým hokejistům srovnání a ukáže jim, jestli by sami měli na takovou soutěž," nastínil motivaci mladých hráčů Vykoukal.

Sportovní manažer LHK Prostějov také doufá v početnou účast fanoušků.

„Nemyslíme si, že bude úplně vyprodáno, ale prostějovský fanoušek si zaslouží pohled na extraligový hokej. Čím víc, jich přijde, tím lépe," zdůraznil Vykoukal.

Nasadíme ty nejlepší

Dostat extraligový celek do Prostějova přitom nebylo vůbec jednoduché.

„Většina extraligových týmů měla v době, kdy jsme končili sezonu, přípravu už rozvrženou. Proto jsme rádi, že se nám podařilo dohodnout se s Pardubicemi. Naše dobré vztahy s tímto mužstvem i s jejich manažerem Dušanem Salfickým nám k tomu pomohly," přiznal Vykoukal.

Pardubice nyní trápí série zranění, a tak nepřijedou v nejsilnější sestavě. Naopak Prostějov vyrukuje s tím nejlepším.

„Máme samé dobré hráče a ty nejlepší také nasadíme," slíbil Jiří Vykoukal a prozradil také, jak na tom budou hosté:

„ Pardubice, co vím od Dušana, mají zdravotní problémy. Přesto čekám, že přijedou v silném složení a nás pořádně prověří."

Zápas Jestřábů s Pardubicemi začne ve středu v 18 hodin na prostějovském zimním stadionu.