Tím budou domácí hokejisté, kteří se po středeční výhře nad Frýdkem-Místkem posunuli do čela druholigové skupiny Východ. V Prostějově jsou na tom o poznání hůře. Jestřábi se z bídného startu doposud nevzpamatovali a patří jim až předposlední příčka.

„Do zápasu vstupujeme jako jasný outsider. Přerov je první a hraje výborný hokej. Bude to pro nás nesmírně obtížný zápas. Kdybychom vyhráli ve středu v Blansku, byla by naše pozice trochu jednodušší, ale bohužel se nám to nepovedlo,“ zalitoval ještě nad ztrátou v podstatě vyhraného utkání kouč HK Jestřábi Aleš Tomášek.

Pod jeho vedením (před příchodem druhého kouče Kosíka vedl mužstvo sám, pozn. aut.) zatím tým uhrál pouze čtyři body za dvě výhry v prodloužení nebo po samostatných nájezdech v Blansku. Zbylá čtyři utkání Jestřábi prohráli souhrnným skóre 19:8.

Tuto nelichotivou bilanci by měla změnit zatím poslední restrukturalizace v prostějovské kabině. Na Hanou dorazilo několik nových posil, z nichž dvě – Filip Smejkal a Richard Bordowski, se gólově představily už ve středečním duelu v Blansku.

Kromě nich proti Technice nastoupili i další novicové – útočník Jiří Noga a dva slovenští obránci Stano Hajas a Marek Pekar. V Přerově už by trenérskému tandemu Tomášek, Kosík měl být k dispozici i další Slovák Viktor Kováč a urostlý obránce Tomáš Fojtík.

Pro většinu těchto nováčků i pro oba trenéry to dnes bude první hanácké derby. „Myslím si, že kabina bude hodně nažhavená. I když je Přerov první, nervózní určitě nebudeme a chceme se porvat o vítězství,“ slibuje Tomášek.

Stierinka nepřijde, chytat bude Sedlář

V Přerově měl původně premiérově zasáhnout do hry i brankář Michal Stieranka z Banské Bystrice, ale z jeho příchodu nakonec sešlo. Ale i přesto získal Prostějov svoji brankářskou jedničku.

Prvoligová Olomouc totiž angažovala na hostování brněnského Alexandra Hyláka, a Dalibor Sedlář, který v Prostějově zatím působil na střídavé starty právě z Olomouce, se najednou ocitl v pozici trojky. Tím pádem by měl být Jestřábům k dispozici ve všech zápasech a trenér Tomášek věří, že konečně i na trénincích.

„Tohle je totiž největší problém prostějovského hokeje. V podstatě nebyl gólman. Hráči ho viděli, jen když přišel na zápas, a pak zase odjel. To nebylo dobré. To se teď snad změní, doufám, že Sedlář nám bude k dispozici i na trénincích, aby si na něj mohli spoluhráči zvyknout.“

Zubrům se daří

Prostějov ještě svého velkého rivala z Přerova letos porazit nedokázal. V 5. kole prohrál na jeho ledě 3:1, v 17. pak doma 1:0. Zubři navíc celou sezonu dokazují, že jsou skutečně kvalitním týmem. O tom svědčí i neuvěřitelná bilance z posledních jednadvaceti zápasů, ze kterých svěřenci přerovského kouče Lubomíra Oslizla odcházeli poraženi jen dvakrát.

„Nerad bych před zápasem probíral jejich taktiku. Hrají kvalitní kombinační hokej. Trenér Oslizlo tam udělal spoustu práce a já si myslím, že na prvním místě rozhodně nejsou náhodou,“ říká Tomášek. „Každý bod, který bychom si z Přerova odvezli, by byl výborný,“ doplnil.