Prostějovští hokejisté nastoupí v rámci přípravného období k celkem osmi přípravákům. Jen týden po domácím mači s Porubou absolvují na ledě svého soupeře turnaj, na kterém se během tří dnů postupně postaví třem soupeřům. Nejdříve přijde na řadu třetí tým polské ligy z Osvětimi a dále pak Jastrzebie. Na závěr si pak dají s ostravským celkem odvetu.

Prvoligové Jestřáby povede v letošní sezoně v pozici hlavního kouče Martin Štrba.
Přišel jsem a kádr už byl hotový, směje se Martin Štrba, kouč Jestřábů

Na konci srpna budou následovat dvě domácí střetnutí s Frýdkem-Místkem a letošním slovenským čtvrtfinalistou z Banské Bystrice. Pátého září pak změří své síly s béčkem pardubického Dynama a o dva dny později si střihnou generálku proti slovenským Michalovcům.

Zvučné útočné posily

Kádr Jestřábů sice letos nedoznal tolika změn, jak bylo na Hané zvykem v letech minulých, i tak se ale pohybů v kádru urodilo poměrně hodně. Mimo brány prostějovského zimáku zamířilo deset hráčů a stejný počet hokejistů přišel. Za zmínku stojí například příchody exextraligových Lukáše Formana, Tomáše Hanouska a Zdeňka Doležala či Petra Šidlíka.

Mezi bolestnější odchody pak lze zařadit ty Romana Vlacha, Filipa Jansy nebo Daniela Maláka.A změny přišly i na trenérských postech. Na pozici hlavního kouče vystřídal dosavadního lodivoda Aleše Tottera Martin Štrba a do role jeho asistenta naskočil prostějovský srdcař, který si v minulé sezoně vyzkoušel poprvé roli hlavního kouče u šumperských Draků, Lukáš Majer.

„Kluci měli v Prostějově dvě poslední sezony velmi dobré. Každý hráč i trenér chce být pořád lepší. To chceme letos i my. Je ale pravda, že jsem přišel a kádr už byl z devadesáti procent hotový. Stále ale ještě hledáme a mapujeme trh," říká o svém novém angažmá kouč, který v minulosti sbíral trenérské zkušenosti například v Českých Budějovicích či v Chomutově.

Přípravné zápasy LHK Jestřábi Prostějov:

8. 8. 18.00: LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC RT TORAX PORUBA
16. 8. 16.00: TH UNIA OŚWIĘCIM - LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
17. 8. 16.00: GKS JASTRZĘBIE - LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
18. 8. 19.15: HC RT TORAX PORUBA - LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
29. 8. 18.00: LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC FRÝDEK MÍSTEK
31. 8. 18.00: LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC BANSKÁ BYSTRICA
5. 9. 18:00: LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HC DYNAMO PARDUBICE B
7. 9. 18.00: LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HK DUKLA INGEMA MICHALOVCE

Na všechny domácí přípravné zápasy je jednotná cena vstupného 100 korun. Vstup na stadion je umožněn 60 minut před zápasem.