Pro oba celky pak bude mít duel určitě pikantní nádech, a to hned z několika důvodů.

Zápasy Šumperka s Prostějovem patří již několik sezon mezi atraktivní derby a oba tábory fanoušků jistě mají ještě v živé paměti dramatické souboje těchto týmů ze závěru předloňské 1. ligy, kdy obě mužstva nakonec potkal stejný osud v podobě pádu do nižší soutěže.

Šumperk však po roce postoupil zpět a v tomto roce bude prvoligovým nováčkem.

Prostějov pak pro nadcházející druholigovou soutěž skládá velice silný celek, ve kterém zatím hrají prim právě hokejisté, kteří letos na jaře pomohli Drakům k návratu mezi prvoligovou elitu.

Ze šumperského postupového kádru nyní dres Jestřábů oblékají Lukáš Duba, Zdeněk Novosad, Martin Stejskal a Jakub Drábek.

V minulosti si pak vyzkoušeli angažmá mezi Draky i Petr Doseděl, Michal Rak, Jiří Piluša a krátce také gólman Adam Vrba.

V loňské přípravě figuroval chvíli na soupisce Šumperku i bývalý hokejista Vsetína, nynější Jestřáb Ondřej Kavulič.Lukáš Duda na snímku z loňské sezony

Čerstvou akvizicí v současné kabině Draků je naopak Petr Janečka, který v minulosti působil v Olomouci a uplynulý ročník strávil jako hráč Poruby a také Prostějova.

Proti Jestřábům budou chtít Draci před svými příznivci jistě odčinit dva nedávné nezdary ze hřišť soupeřů, když naposledy Šumperk utrpěl debakl v polském Jastrzebie, kde ale nastoupil bez řady opor.

Jenže pak v aktuálně nejsilnějším možném složení překvapivě nestačil na druholigovou Opavu.

Na druhé straně Prostějov je naladěn na vítěznou vlnu, když z dosavadních pěti přípravných utkání, pomineme-li exhibici proti Jágr Teamu, čtyřikrát vyhrál a jednou remizoval.

Ve třech ze čtyř vítězných zápasů navíc Jestřábi uhájili čisté konto.