I když Kroměřížíští v sérii vedli už 2:0 na zápasy, poslední krok neudělali a po nedělní porážce 2:3 končí sezonu na druhém místě. Do baráže o druhou ligou jde rival z Hané. „Samozřejmě zklamání je velké. Chtěli jsme soutěž vyhrát a postoupit,“ přiznává trenér a zároveň šéf klubu Kroměříže Zdeněk Bečka.

Ani čtvrtý duel finálové série play-off krajské hokejové ligy Jihomoravského a Zlínského kraje vítěze neurčil. V pátečním zápase vedla Kroměříž (v bílém) nad Prostějovem o dvě branky, aby nakonec prohrála 5:7. O vítězi rozhodne nedělní duel na ledě Prostě
Hokejové eskáčko dobylo Kroměříž. V neděli se rozhodne v Prostějově

„Zatímco předchozí dvě sezony byly upracované, ubojované, letos jsme měli nejsilnější mančaft. I finále s Prostějovem bylo po hokejové stránce nejlepší. Na to, že je to krajská soutěž, tak se hrál výborný hokej. Na naší straně byla fyzická připravenost a mládí, ale ještě nám nějaký kousek chyběl. Rezervy jsme třeba měly v nastavení hlavy. Celou sérii rozhodly zkušenosti soupeře, který měl v sestavě bývalé hvězdy první ligy, kdežto už nás jsou pouze hvězdy z kraje nebo druhé ligy,“ prohlásil.

Osobnosti byly u zlomových momentů

I nedělní rozhodující bitvu, kterou v Prostějově sledovaly téměř dvě tisícovky diváků, rozhodly známá jména. Skóre hned v 1. minutě otevřel Čuřík, druhý gól přidal Korhoň a na 3:0 zvyšoval obránce Černošek.

Lukáš Majer na střídačce Jestřábů
Dva kluby ve městě? Oddaluje to rozvoj prostějovského hokeje, říká Lukáš Majer

Kroměříž to nezabalila, až do konce střetnutí se rvala o výhru, naději. Hosty vrátil do hry v úvodu třetí třetiny Matula, šanci na zvrat přiživil v 57. minutě Šťastný. Na vyrovnání už ale přes veškerou snahu a úsilí nedosáhli, v dramatické bitvě těsně a naposledy padli.

„Srazily nás stále se opakující chyby, které takto zkušené mužstvo jako má Prostějov prostě potrestá. My jsme si taky dokázali vytvořit šance, nastřelili jsme tyčku, břevno, ale nakonec jsme to nezvládli,“ říká smutně Bečka.

Svým svěřencům moc věcí vyčítat nemohl. Borci z Kroměříže celou sezonu šlapali, dali do toho vše, ale předsezonní cíl nenaplnili. „Je to velká škoda. Chybělo málo. Žádné utkání nebylo jednoznačné, soupeř nás v žádném zápase nepřejel,“ uvedl Bečka. Zatímco Prostějov se začne chystat na baráž o druhou ligu, Kroměříži sezona skončila.

Snu o druhé lize se ale v klubu nevzdávají

„Chtěli bychom si zkusit vyšší soutěž. Možná by bylo levnější licenci od někoho koupit, ale pro mě je cennější si ji vybojovat na ledě. Uvidíme, co bude dál,“ pronesl Bečka.

Postupně začne jednat s hráči, skládat nový týmu. „Už se mi někteří hráči hlásí. Některé odchovance máme třeba v druhé lize. Rádi by se vrátili, ale kraj hrát nechtějí,“ dodává.

Finále Krajské hokejové ligy jižní Moravy a Zlína -
5. zápas: SK PROSTĚJOV 1913 - HK KROMĚŘÍŽ 3:2 (2:0, 1:0, 0:2). konečný stav série: 3:2.
Branky a nahrávky: 1. Čuřík, 17. Korhoň (Kolouch, Pokorný), 25. Černošek (Korhoň) – 41. Matula, 57. Šťastný (Kaukič, Matula). Rozhodčí: Čuňočka, Maťašovský - Smetková, Viskot. Vyloučení: 8:8. Bez využití. Diváci: 1812.
SK Prostějov 1913: Sedlář (Micka) - Pokorný, Peštuka, Beutl, Jedlička, Houdek, Černošek, Kropáč - Zitka, Černý, Čuřík, Kolouch, Zabloudil, Vyroubal, Duba, Fiala, Novosad, Korhoň, Píchal.
Kroměříž: Fajgl (Pražan) - Jergl, Augustín, Podešva, Rosendorf, R. Šťastný, D. Opravil, Strýček, M. Vávra - Hubík, Laciga, Kaukič, Matula, Jurča, D. Opravil, Světlík, Matějka, Netopil, Hradil, Zavřel, Jelínek.