Nedělní bitvu rozsekl dvěma brankami Petr Kolouch. Bývalý extraligový útočník si v 52. minutě připsal vítěznou trefu, mnohem víc se ale mluvilo o gólu na 2:0.

Někdejší forvard Olomouce či Vítkovice čtyři sekundy po vedoucí brance Novosada zaskočil hostujícího gólmana Fajgla, kterého nachytal ihned po vyhraném buly dalekonosnou střelou z poloviny hřiště.

„Byl to smolný moment, brankáři nic nevyčítám. Stává se to,“ ví dobře hostující trenér Zdeněk Bečka.

Hokejisty Kroměříže slepené góly do šatny srazily, do té doby byla totiž hra vyrovnaná. „Škoda branek z konce třetiny, za stavu 0:0 by to vypadalo jinak,“ myslí si Bečka.

Jeho tým se ale po nepříjemných direktech zvedl, vrátil se zpátky do hry. Snížení přinesla trefa Světlíka ve 30. minutě. I dál byla hra vyrovnaná s šancemi na obou stranách.

Volejbal: 3. zápas čtvrtfinále: Prostějov - Olomouc

Necelá tisícovka diváků se rozhodně nenudila. Oba týmy do toho šly naplno, byl to velký boj. „Nikdo nic nevypustil, šlo se na krev,“ přikyvuje Bečka.

Prostějovu pomohl navrátilec Dalibor Sedlář. Zkušený brankář ve finále nastoupil vůbec poprvé a spoluhráčům pomohl k výhře, k odvrácení konce sezony.

I když zlínského odchovance ve 44. minutě překonal Zavřel, jenž srovnal na 2:2, Prostějov další šichtu hlavně díky gólům Koloucha zvládl.

Kroměříž na třetí branku soupeře reagovat nedokázala, oslavy se tak odkládají.

Finále pokračuje v pátek v Kroměříži.

Finále Krajské hokejové ligy jižní Moravy a Zlína -
3. zápas: SK PROSTĚJOV 1913 - HK KROMĚŘÍŽ 3:2 (2:0, 0:1, 1:1), stav série: 1:2.
Branky a nahrávky: 19. Novosad (Masare), 19. Kolouch (Čuřík), 52. Kolouch (Houdek, Zabloudil) – 30. Světlík (Matějka, Strýček), 44. Zavřel (Matějka). Rozhodčí: Čuňočka, Kohoutek - Husák, Viskot. Vyloučení: 6:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 925.
Prostějov: Sedlář (Micka) - Pokorný, Jedlička, Houdek, Kropáč, Černošek, Masare - Novosad, Píchal, Čuřík, Kolouch, Zabloudil, Vyroubal, Duba, Fiala, Zitka, Korhoň.
Kroměříž: Fajgl (Pražan) - Jergl, Augustín, Rosendorf, Šťastný, D. Opravil, Strýček, Vávra - Hubík, Laciga, Kaukič, Matula, Jurča, D. Opravil, Světlík, Matějka, Netopil, Hradil, Zavřel, Jelínek.