V nečekané drama se změnila série mezi suverénním vládcem základní části a nenápadnou Břeclaví. Podceňovaní bojovníci z jihu Moravy dotlačili sebevědomého favorita k rozhodujícímu duelu o postup do finále.

Ten se hrál na prostějovském ledě v netradičním poledním čase. Přednost na zimním stadionu má logicky prvoligový tým Jestřábů, který bojuje ve čtvrtfinále Chance ligy se Zlínem.

Lvi začali na Hané řvát hned v první třetině. Nejprve se ujali vedení Juránkem, na které dokázal rychle odpovědět Zabloudil. Břeclav však ještě do pauzy strhla vedení na svou stranu využitou přesilovkou – 1:2.

Zaskočený domácí soubor si o pauze pravděpodobně přezul brusle

Do druhé třetiny vletělo eskáčko jakoby pokropeno živou vodou. Navíc po faulu na Čuříka musel předčasně pod sprchy Hrbatý a v početní výhodě srovnal padesátník Michal Černý.

Než se hosté vzpamatovali, inkasovali další rychlé góly. Za pět minut svítilo na tabuli – 5:2 a Lvi byli zralí na ručník. V jejich nedobrém psychickém rozpoložení jim nepomohla ani trefa Buriana na – 5:3.

V závěrečné části už na ledě existovali jen domácí. Nasázeli Břeclavským další čtyři góly a mohli se tak radovat z postupu do finále. V něm je čeká tým z Kroměříže, který prošel play off beze ztráty zápasu. První zápas se hraje ve středu 13. března v Prostějově.

SK Prostějov 1913 - HC Lvi Fosfa Břeclav 9:3 (1:2, 4:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 13. Zabloudil (Čuřík, Černý), 26. Černý (Houdek), 29. Fiala (Korhoň, Houdek), 30. Čuřík (Pokorný, Černý), 31. Čuřík (Houdek, Černý), 44. Fiala (Kolouch, Korhoň), 48. Zabloudil (Čuřík, Beutl), 54. Kolouch (Korhoň), 57. Korhoň (Fiala, Kolouch) - 12. Juránek (Ambrož), 18. Burian (Dora), 34. Burian (Vaverka, Vaněk).
Rozhodčí: Čech, Čuňočka - Halás, Viskot. Vyloučení: 7:6, navíc Hrbatý (B) 5+ do konce. Diváků: 397.
SK Prostějov 1913: Sedlář - Fojtášek, Pokorný, Peštuka, Beutl, Houdek, Jedlička - Zitka, Černý, Pěcha, Čuřík, Kolouch, Zabloudil, Vyroubal, Duba, Fiala, Korhoň, Píchal.
HC Lvi Fosfa Břeclav: Michálek - Kruták, Vaněk, Čaněk, Rýpar, Göndör, Dora, Burian, Směřička - Jurica, Gabriška, Papp, Ambrož, Javůrek, Abazaj, Ling, Juránek, Lokaj, Jajcay, Vaverka, Hrbatý.