První neshody mezi účastníky vznikly už ve chvíli, kdy náměstkyně primátorky Ivana Hemerková (Pévéčko) informovala o tom, kolik kluby žádaly a kolik naopak rada navrhuje přidělit peněz. Mládež hokejových Jestřábů totiž oproti původním plánům příliš netratila, SK 1913 ale měl dostat o více než milion a půl méně.

To se nelíbilo třeba opozičnímu Aleši Matyáškovi (TOP 09). „Navrhuji milion devět set tisíc pro Jestřáby a milion dvě stě tisíc pro SK," řekl.

Čtěte také: V kraji zemřel čtvrtý člověk kvůli chřipce

Tomáš Blumenstein (ODS) pak poznamenal, že rozdíl mezi členskou základnou klubů není tak velký, aby přiřknuté dotace byly natolik rozdílné. „LHK má různé věkové kategorie dětí, které hrají soutěže," opáčila primátorka Alena Rašková (ČSSD). Dostalo se pak také na exekuce, které tentokrát hrály při rozhodování zastupitelů významnou roli.

Přítomným sdělil předseda LHK Jestřábi Prostějov Michal Tomiga, že před dvěma lety existovaly exekuční návrhy na klub. Vzápětí však odmítl, že by na klub byla podaná exekuce v době žádosti o dotaci.

Pokud by došlo k opaku, měli by hokejisté problém. Přílohou k žádosti o dotaci je totiž i čestné prohlášení, kde zájemce o městské peníze musí potvrdit, že na něj exekuce vedená není.

Načas tak diskuze tímto směrem zanikla a dostalo se na dnes již tradiční spory obou hokejových klubů: z úst Michala Tomigy zaznělo, že v současné době nevidí možnost spolupráce.

Jeho protějšek, Milan Sedlo, pak připustil, že současná situace je neudržitelná. Primátorka sokům i zastupitelům zopakovala, že město ve sporu nebude dělat soudce.

„V Prostějově není pro dva hokejové kluby místo, hala není nafukovací," řekl na adresu klubů náměstek Jiří Pospíšil (Pévéčko). Tomuto názoru oponoval Tomáš Blumenstein. „Není to podle mě pravda. Konkurence je navíc zdravá," poznamenal.

Čtěte také: Konec, Jestřáby vyřadil Přerov. Jsem na tým hrdý, řekl Vykoukal

Ve chvíli, kdy už to vypadalo, že dojde na hlasování o dotacích, však najednou v jednacím sále zavládlo ticho. Na promítací tabuli se totiž objevily informace o exekuci směrem k LHK Jestřábi Prostějov.

Vymáhat částku necelých tři sta tisíc korun a k tomu náklady řízení a úroky měl exekutorský úřad v Kroměříži pro hotel Tennis Club.

Sál v tu chvíli oněměl, exekuce totiž podle dokumentu stále nebyla dořešená a popírala slova Tomigy o tom, že žádná aktivní proti jeho klubu neexistuje.

Po té se však věci daly opět do pohybu. Božena Sekaninová (ČSSD) navrhla schválit dotaci podmíněně, proti se ale postavil radní Josef Augustin (KSČM). „Může jít právě o dnešní zastupitelstvo, může se jednat o hru," uvedl Augustin a poukázal na to, že do datové schránky přišel dokument až v den zastupitelstva.

Společně s Františkem Fromlem (Změna pro Prostějov) navrhl poskytnout dotaci alespoň klubu SK Prostějov 1913. „Buď se peníze dostanou ke všem dětem nebo k žádným," kontrovala primátorka.

Radní nakonec rozhodli, že tomu tak skutečně bude. Alespoň dočasně. Třináctého března se totiž k tématu vrátí s tím že dají čas Michalu Tomigovi, aby neexistenci exekuce doložil.

Čtěte také: Kvůli antisemitskému anonymu v Prostějově padlo trestní oznámení

Jak se staví k exekučnímu příkazu vůči LHK Jestřábi Prostějov?
Michal Tomiga - Můžeme jen spekulovat, od koho konkrétně ta exekuce šla a s jakým úmyslem. Doufám, že budu mít třináctého podklady, abych ukázal zastupitelům skutečný stav věcí. Pohledávky na nás totiž nejsou, vše je zaplacené. Doufám pak, že zastupitelé podpoří klub hrající soutěže, ne nějaké rekreační bruslaře.

Milan Sedlo - Nevnímám rozhodnutí tak, že bychom byli nějak biti. Obvinění, že bychom tím chtěli nějak druhému klubu uškodit nejsou opodstatněná - o exekuci jsme se dozvěděli až nyní. Nemáme s tím nic společného. Pokud se týká podpory, soutěž zatím nehrajeme. Pokud ale nedojde k nějaké dohodě s druhým klubem, tak se do nich přihlásíme a od tohoto září v nich budeme působit.