Trpká porážka v derby od tabulkově ještě hůře postaveného soka přišla v momentě, kdy svěřenci trenérů Radomíra Kužílka a Martina Janečka mohli srovnat bodový krok s Berounem na první nesestupové pozici a současně snížit odstup za Třebíčí držící postupové místo do play off na šest bodů. Místo toho Jestřábi brali jediný bodík, ačkoliv ještě zkraje poslední minuty normální hrací doby nad Draky vedli. Těsný náskok však neudrželi, v čase 59.08 si nechali dát vyrovnávací gól a nakonec padli i při samostatných nájezdech.

Po utkání jej pak prostějovští koučové odmítli zhodnotit, přičemž hlavní lodivod Kužílek podal stručné vysvětlení. „Odmítám komentovat střetnutí, které se nerozhodovalo na ledě.“ Patrně tím narážel na výkon rozhodčích, nad jejichž verdikty se domácí během utkání i po něm viditelně rozčilovali. A s ohledem na zákaz komentování výkonů sudích po dobu čtyřiadvaceti hodin od skončení duelu zřejmě Kužílek ani Janeček nechtěli riskovat případné finanční sankce za kritiku arbitrů.

Otoupalík zářil spokojeností

Naopak šumperský kormidelník Jiří Otoupalík neměl žádný důvod k rozladění a vypjatý mač ochotně rozebral. „Bylo znát, že mužstvo se po dvou předchozích vítězstvích zvedlo. Druhá třetina sice byla z naší strany špatná, ale tým v ní podržel gólman Lev a my hlavně díky němu šli do třetí části pouze s jednobrankovým mankem. Domácí pak jakoby začali mít strach o výsledek, my měli v závěru navrch a zaslouženě vyrovnali. Nájezdy jsou vabank. My si na ně dost věřili, protože se můžeme opřít o výborného Kubu Lva. Ten to vychytal a my vyhráli, s čímž jsme samozřejmě moc spokojení. Do Prostějova jsme jeli s cílem udělat nějaký bod, máme dva a to je skvělé,“ radoval se Otoupalík.

V dílčí úspěch prý nepřestával věřit ani v okamžiku, kdy se jeho svěřencům dlouho nedařilo srovnat stav 1:2. „Věřil jsme pořád. Jak už jsem řekl, za výkon ve třetí dvacetiminutovce jsme si vyrovnání dle mého názoru zasloužili. Konečně se k nám štěstí obrátilo čelem, a to nejen v koncovce, ale hlavně během druhé třetiny. Tam měl soupeř několik vyložených šancí a mohl rozhodnout, naštěstí Kuba Lev byl proti,“ oddechl si kouč Draků.

Vedle pochvaly pro své mužstvo za příkladnou bojovnost a nasazení měl však i důvody ke kritice, například za nevalné přesilovky. „Ty hrajeme dlouhodobě velmi špatně. Kluci si při nich nevěří, nejdou do toho na sto procent a nepomáhá ani neustálé pilování přesilovkových situací na trénincích. Prostě jde o problém, který se nám nedaří řešit,“ připustil Otoupalík. Vydatně si naopak pochvaloval nedávné posily hráčského kádru. „Hodně nám pomohli především tři noví obránci Paška, Hrčka a Osina, díky nimž šla hra celého mančaftu ohromně nahoru. Před příchodem těchto beků jsme absolutně nebyli konkurenceschopní, teď už jsme. Konečně můžeme reálně vítězit a zatím se nám to daří,“ liboval si šéf šumperské střídačky.

Jeho tým sice díky sérii výher snížil manko na celky před sebou, i tak ale zůstává poslední v celé první lize. „Situace je nadále složitá, ovšem zlepšujeme se a boj o záchranu rozhodně nevzdáváme. Naopak jdeme dál zápas od zápasu a uvidíme, co to přinese,“ odtušil Otoupalík.