Po dvou kolech skupiny o záchranu této soutěže ztrácí vinou porážek v Mostě i Šumperku pět bodů na nesestupové místo a před sebou mají tři domácí zápasy v řadě za sebou. Přitom na vlastním kluzišti se jim v probíhající sezoně hrubě nedaří. Napraví Hanáci bídnou bilanci z HŽP Arény v sobotu od 17.00 hodin proti Berounu?

„Dobře vím, že Prostějov v celé základní části vyhrál doma za tři body jen třikrát. To je opravdu strašné, jenže my se na podobné věci vůbec nesmíme ohlížet. Teď je nutné zapnout naplno, vyvarovat se zbytečných faulů, všemožných chyb či výpadků a ukázat, co umíme. Bezpodmínečně musíme ze tří nadcházejících utkání na svém ledě získat plný počet devíti bodů. Nazvali jsme to trilogií Jan Hus, Jan Žižka a Proti všem vycházeje z příkladu heroických Husitů. Musíme do toho dát všechno tak jako oni,“ burcoval trenér Jestřábů Alois Chlustina.

Jeho příchod k týmu se zatím výsledkově v pozitivním směru neprojevil. „Já však tomuhle mančaftu pořád věřím. Jsem přesvědčen, že stávající prostějovský tým na první ligu má, ale pokud chce soutěž udržet, musí se bezvýhradně podřídit trenérským pokynům a být naprosto disciplinovaný – bez jakýchkoliv výpadků. Současně si sami hráči musí věřit tak, jako my s kolegou Martinem Janečkem věříme jim. Jinak je záchrana nereálná,“ upozornil Chlustina důrazně. Přípravě na dnešní klíčový duel s Berounem věnoval maximum. „Chystáme velké změny v sestavě. Podrobnosti samozřejmě neprozradím, to je naše interní záležitost, co a jak přesně uděláme. Musí to však mít jediný efekt v podobě vítězství, které nás může navést správným směrem,“ plánoval nový kouč hokejistů HK.

Na ty kvůli mizerným domácím výkonům dost zanevřeli jinak věrní fanoušci. „Prostějov je odjakživa hokejové město a my právě teď nutně potřebujeme pomoc zdejších příznivců. Proto fandy vyzývám, aby hráče podpořili a podrželi je, ne jim v takhle důležitých okamžicích nadávali. Mít na ledě šestého borce v podobě divácké přízně je pro nás životně důležité. Vím, že lidí do hlediště asi nepřijde nijak moc, ale prosím ty co dorazí, aby fandili z plných plic,“ zdůraznil Chlustina.