Peklo na prostějovském zimním stadionu začalo ještě před startem třetí třetiny.

Havířovští fanoušci hned s příchodem hokejistů naházeli na led dělobuchy a poté se vrhli na pořadatelskou službu.

Rozhodčí okamžitě zahnali hráče do kabin. Vzduchem létaly desky ze sedaček.

Havířovští fanoušci se za každou cenu chtěli probojovat k prostějovskému kotli. V cestě jim stála brána a pořadatelé. Na ty si nakonec vzali tyče a začali je mlátit hlava nehlava, a to doslova.

Minimálně jeden z pořadatelů to odnesl krvavou ranou na temeni hlavy, přesto dál hájil svou pozici.

Vše musela řešit policie, která havířovský sektor vyklidila a výtržníky ze stadionu vyvedla. Rozhodčí mezitím zápas předčasně ukončili.

„Nevím, co k tomu říct. Pro náš tým je to škoda. To co předvedli havířovští fanoušci, to nechápu," kroutil hlavou prostějovský manažer Jaroslav Luňák.

Podle policejní mluvčí zadrželi zasahující policisté tři osoby.

„Pořadatelská služba fanoušky nezvládla, a tak musela zasáhnout policie. Na místě jsme pak tři lidi obvinili z přestupku," uvedla policejní mluvčí Marta Vlachová.

Ještě druhý den ráno byly na stadionu k vidění tyče od krve.

Havířovský asistent: Čekali jsme průser

„My jsme předem věděli, že se do Prostějova chystá pět autobusů a že přijde nějaký průser. Navíc se nám nedařilo," prozradil asistent trenéra Havířova Jan Daneček.

„Samozřejmě se za to hrozně stydím a jsem proti tomu. Zažili jsme to už jednou a víme, že se s tím nedá nic dělat," řekl havířovský kouč.

Výsledek zápasu je podle něj předem daný. „Domácí vyhrají. Zaslouženě vedli a myslím si, že výsledek bude zachovaný," uvedl.

Smutný byl z průběhu sobotního utkání i prostějovský kouč Petr Zachar. „Mně se to hodnotí špatně. Vedli jsme a hráli jsme dobrý hokej. Je to škoda," kroutil hlavou.

„Ty lidi nezajímá hokej. Kluky jsme rychle stáhli z ledu, kvůli dělobuchům. Čekám, že výhra bude připsána nám, ale také možná dostaneme pokutu," dodal.

Hokej samotný byl v sobotu v Prostějově na druhé koleji. Přitom domácí začal prestižní duel výborně.

Už ve třetí minutě poslal kapitán Duba Jestřáby do vedení, když zametl Meidlovu přihrávku do brány. Domácí poté sehráli dvě slušné přesilovky gól, však nedali.

Početní výhodu neproměnili ani hosté. Velkou šanci měl Hertl, ale při střele zlomil hůl. Vzápětí vychytal Šimboch Loskota. První třetina tak skončila těsným vedením domácích.

I druhá část se povedla více Prostějovu. Zacharovi svěřenci si připsali další dvě přesné trefy. Ve dvacáté čtvrté minutě přiklepl Meidlovu přihrávku do branky Lukáš Luňák.

Třetí branku mohl přidat Kajaba, ale netrefil odkrytou bránu. Vzápětí Hanáci přečkali dvojité oslabení.

V šestatřicáté minutě se však Jestřábi znovu prosadili. Tentokrát se střelou od modré prosadil Krejčík. Vedení 3:0 slibovalo Prostějovu dobrý výsledek.

Pak do zápasu nevratně zasáhl havířovský kotel.

LHK Jestřábi Prostějov – AZ Havířov 3:0(1:0, 2:0, – ) nedohráno

Branky a nahrávky: 3. Duba (Indra), 24. Luňák (Meidl, Roupec), 36. Krejčík (Meidl, Kindl) . Rozhodčí: D. Pražák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Řezáč, Hertl, Niko, Husák, Jedlička, Hawlík, Maráš, Malý, Roupec – Moučka, Matuš, Luňák, Krejčík, Meidl, Kajaba, Kindl, Indra, Franek, Duba, Cienciala. Trenér: P. Zachar.

AZ Havířov: Daneček – Bezuška, Bahounek, Lenďák, Ostrčil, Graca, Horák, Foltýn – Matuna, Pechanec, Sztefek, Tomi, Klimša, Jakúbek, Bednář, Fořt, Šlahař, Šedivý, Loskot, Matějek. Trenér: T. Potěšil.