V průběhu sezony přišel do Prostějova z polské extraligy a dle jeho slov tohoto přechodu časem rozhodně nelitoval, ba naopak. Ve zkrácené sezoně zaznamenal v průměru více než bod na zápas. V pětadvaceti zápasech si připsal celkem devětadvacet bodů (15+14).

Roman se podělil o svoje dojmy, ihned po posledním zápase s Hodonínem.

„Zápas se musel lidem určitě líbit. Dali jsme do něj hodně, a jsme rádi, že jsme nezklamali domácí diváky,“ zhodnotil prostějovskou derniéru Hlouch.

Ohledně postupu do play-off byl nezlomným optimistou. Žel bohu se přání celé prostějovské hokejové obce nakonec nesplnilo. Na led Žďáru přijela uničovská juniorka a málokdo tedy mohl očekávat překvapení.

A i když k němu nebylo daleko, domácí se nakonec do rozhodujícího trháku přece jen dostali – deset minut před koncem zápasu.

„Oslavy po zápase byly super. Fanoušci jsou tady vyhlášení a musím přiznat, že je to pro mě srdeční záležitost, a že jsem byl z pozápasových oslav trošku naměkko,“ sdělil svoje dojmy z posledního zápasu sezony Hlouch.

Dále se Roman vyjádřil k ožehavé otázce svého dalšího působení v Prostějově. „Určitě bych se chtěl domluvit s Prostějovem i na příští sezonu. Sice to pro mě bude trošku náročnější ve vztahu k další možné práci, ale i tak udělám vše prot o, abych Prostějovu pomohl zpět do ligy,“ vyznal svoje pocity Hlouch.

A jak hodnotí kapitán uplynulou sezonu? „Začít se čtyřmi body a skončit s padesáti je už z podstaty dobrá práce, takže já hodnotím sezonu rozhodně kladně.“