Václave, jaké to bylo vrátit se po dlouhé době domů na prostějovský led?

Po čtrnácti letech jsem si návrat užil. Fanoušci byli fantastičtí, bohužel výsledek nebyl to pravé. Přesto jsem si návrat užil.

Co říkáte na prostějovský tým?

Ve středu se určitě bojovalo. Kluci tomu dávají sto procent. První liga je někde jinde a tým si na to musí navyknout. To přijde postupem času. Znovu musím zopakovat, že proti Havířovu to byl bojovný výkon, rozhodly však individuální chyby a vyloučení. Toho se musíme vyvarovat. Padesát minut to bylo dobré, ale rozhodly zbytečná vyloučení.

Zlomovým bodem duelu bylo podle vás trojí vyloučení Jestřábů?

To rozhodlo. Nabourá to celý systém, kdy jedeme na čtyři pětky. Někteří kluci chodí na oslabení víc a v závěru jim už chybí síly na zvrácení nepříznivého stavu. V dnešním hokeji rozhoduje vyloučení, a ten kdo má míň vyloučených vyhrává. Tak to je.

S jakými osobními ambicemi přicházíte na Hanou?

Domluvil jsem se na měsíčním hostování a chtěl bych klukům pomoct. Prostějov je mi blízký, mám to tady rád, začínal jsem tu s hokejem. Situace je, jaká je. Nesmíme házet flintu do žita, naopak musíme bojovat jako jeden mančaft.

Je vaším plánem ukázat zde Ústí své kvality a probojovat se do jejich kádru?

Já jsem po operaci kolene, takže jsem se tady domluvil s Jirkou Vykoukalem, že bych mančaftu nějak pomohl. Ústí to nevadilo, takže to zkusíme na měsíc a uvidíme, co bude dál.

Se svým středečním výkonem jste spokojený?

Ve středu to z mé strany nebylo ono. Určitě dokáži týmu pomoc víc a udělám, vše proto, abych to dokázal. Už kvůli výborným fanouškům.

Co jste říkal na prostějovské fanoušky?

Fanoušci jsou šestý hráč na hřišti. My nejsme v lehké situaci. Musíte brát, že Kladno a Chomutov jsou extraligové mančafty a motají se kolem středu tabulky. Přechod na první ligu není jednoduchý ani z extraligy. Jenom bych chtěl poprosit fanoušky, aby byli trpěliví a fandili jak ve středu. Je to velká psychická pomoc. Společně se z toho snad dostaneme.

Nyní vás čeká těžká série s Českými Budějovicemi, Chomutovem a Třebíčí. Jak musíte hrát?

Jednoznačně se musíme vyvarovat individuálním chybám. Musíme hrát zodpovědně a bez faulů. Tyto týmy mají zkušené hráče, kteří ty přesilovky budou trestat. Chce to hrát pět na pět a hlavně jednoduchý hokej. Musíme urvat nějaký bod, každý je v první lize hratelný.

Vrátil jste se na prostějovský led, jaké jste měl pocity?

Vybavoval jsem si určitě zimák. Začínal jsem tu odmalička. Naši mě sem vozili. Vybavoval jsem si fanoušky, o kterých vím, že jsou jedni z nejlepších v celé soutěži. Je to velké plus. Návrat byl trošku zvláštní.