V případě, že by Karviná nový ročník nezahájila, zřejmě by se řešil nový hrací systém. A právě proto většina klubů zatím nedala do prodeje permanentní vstupenky, včetně prostějovských Jestřábů.

„David Moravec (prezident HC Baník Karviná, pozn. aut.) mi slíbil, že mi tento týden zavolá verdikt. Mají pohledávky vůči svazu, ale snaží se to řešit, čekáme na to všichni," potvrzuje šéf prostějovských Jestřábů Michal Tomiga. „Proto zatím neprodáváme permanentky, na rozdíl třeba od Havířova. Čekáme, co bude."

Pokud dokáže bývalý olympijský vítěz Moravec sehnat peníze, sehraje se druhá liga podle modelu, který si kluby schválily.

Skupina bude mít deset účastníků a každý se s každým utká minimálně čtyřikrát. Na fanoušky by čekala i atraktivní bonusová kola stejně jako napínavé play off. Druhá možnost by si už nutila změny.

„V případě, že bychom hráli pětikolově, by se pak asi nestihlo play off, což nechceme. Stále ale existuje i varianta na 42 kol s play off. Řešíme to neustále, scházíme se co tři týdny," vysvětluje Tomiga.

Ten už má permanentní vstupenky připravené, základní by měla stát tisíc korun.

„Mohli bychom prodej okamžitě zahájit," podotýká. Fanoušci si tak budou muset počkat, až se Karviná definitivně rozhodne. Vstupenky na jednotlivé zápasy ale budou stát v Prostějově pořád stejně – 50 korun.

Kádr Jestřábů pro příští sezonu už dostává definitivní podobu.

Ve středu klub podepsal smlovu s Pavlem Handlem, který se osvědčil v prvních přípravných zápasech. Do Prostějova přichází na hostování z Uničova. Handl okamžitě zapadl do první pětky, kde nastupuje po boku Lukáše Duby a Filipa Smejkala.

„Je to podobný typ hokejisty, hračička. Umí si nahrát, myslím, že tam sedí dokonce víc než Martin Stejskal," přemítá Tomiga.

Tým navíc doplnila řada mladíků, kteří se pokusí nahradit několik hráčů, kteří Prostějov opustili.

„Zatím je na nich vidět, že opravdu chtějí. Myslím si, že na druhou ligu má náš kádr s přehledem," dodává Tomiga.