„Je to škoda, čekali jsme nebo chtěli jsme to dotáhnout co nejdál. Bohužel je situace jiná, padli jsme 3:0 a máme konec sezony," konstatoval po zápase David Šebek a rovnou začal hledat příčiny neúspěchu: „Je pravda, že nám chybělo i štěstí. Nemůžeme se ale na to vymlouvat. Dostáváme zbytečné góly, stále děláme stejné chyby. Pokud se někteří hráči nevzpamatují a nebudou plnit, to co chce trenér a půjdeme na led s tím, že nedostaneme gól, tak to nebude lepší a budeme stále prohrávat."

Jen těžko se mu hledala slova po čerstvém zklamání. Jeho výkon společně s celou lajnou přesto patřil k tomu nejlepšímu, co mohli diváci vidět.

„Jednak nám chybělo štěstí a jednak bych neřekl, že bychom táhli celý mančaft. Je pravda, že se nám dařilo a především gólově. I ostatní lajny hráli dobře. Neřekl bych, že jsme to táhli zrovna my. Dali jsme hodně gólů, ale to muže dat i jiný útok. Bohužel Karviná ví, jak hrajeme, podívali se na tabulku bodování a obsadili si nás. Bohužel už to není takové, jak v sezoně, pokryli si nás. My jsme se už nedostávali do takových šanci, bohužel," posteskl si Šebek.

Jestřábům se nedařilo již od prvního čtvrtfinálového zápasu. V sobotu přivítali na svém ledě Karvinou a i přes dobrý výkon nakonec prohráli, a to až v prodloužení. Od té chvíle se již Prostějov nedokázal vzpamatovat a vrátit se do série.

„Nemyslím si, že by byl zlomový už ten první zápas. Věděli jsme, co hrají, ale někteří hráči, ti mladí kluci nemají takové zkušenosti. Vylezli z juniorky a neposlechli trenéry. Hrají si, co chtějí a pak to tak dopadá. Všechny góly jsme dostali ze stejných chyb, vyloženě ze stejných chyb," uzavřel hodnocení letošního play off David Šebek.