Hbitý útočník Martin Stejskal byl jedním z mála, kteří dostáli přísnému měřítku v předminulé sezoně, kdy se Jestřábi krčili u dna tabulky, v té loňské znovu patřil k největším oporám nově zformovaného týmu Petra Zachara.

A svým výkonem v prvním přátelském utkání Prostějova na příští sezonu naznačil, že bude opět patřit k těm, kteří Jestřáby potáhnou. Vstřelil dvě branky, tu první stylově v první minutě. „Bylo to na konci prvního střídání, už jsem moc nemohl,“ usmíval se po zápase, ve kterém nastoupil v první lajně společně s kapitánem Lukášem Dubou a posilou Robinem Ševčíkem.

Co jste říkal na první přípravný zápas?

Každý se těší na první zápas v sezoně a každý má do něj velkou motivaci. My do toho zápasu šlo po devíti dnech dvoufázovky, takže jsme byli celkem unavení, přesto si myslím, že jsme to zvládli. Škoda, že Vsetín nakonec vyrovnal na 3:3, ale potom v nájezdech jsme byli dobří. Takže slušné dva body (smích).

Do zápasu jste vlétl s velkou chutí, už po padesáti vteřinách jste skóroval. Jak se to seběhlo?

Pešta (Ivo Peštuka, pozn. red.) mi to krásně předložil na levou stranu. Bylo to na konci střídání, takže jsem už ani moc nemohl a tak jsem to vystřelil přes obránce. Gólman podle mě neviděl, jak mu to tam prošlo. Já to ale nevím taky, možná to byly housle.

Ten zápas v mnoha aspektech odpovídal tomu, že to byla první příprava. Ve třetí třetině už oba týmy tahaly nohy.

Určitě, těch devět dní bylo opravdu náročných. A v té poslední třetině už to muselo jít poznat. Navíc bylo horko, takže se bořil led, měli jsme promočené brusle. Žádná sláva. To se pak těžko hraje.

Dal jste dva góly v první přípravě. Bude vás to stát něco do kasy?

Ne, právě že bych platil, kdybych dal hattrick. To se nepovedlo, samozřejmě bych nějakou tu bednu do šatny dal rád.

Tým v létě příliš změn nedoznal, na ledě se proti Vsetínu představily všechny čtyři posily (Michal Černý, Pavel Kumstát, Robin Ševčík a Jiří Osina). Jak se s nimi sehráváte?

Doplnilo se to o čtyři kluky a kostra zůstala v podstatě stejná. Já si ale stejně myslím, že to poznáme až časem. Po prvním přáteláku nejde dělat nějaké ukvapené názory, jestli to bude fungovat nebo ne. Mančaft tady máme dobrý, takže by to mohlo šlapat.