Hanáci schytali navíc trestné střílení.

Naštěstí Třebíč nebyla schopna v početní výhodě pět na tři skórovat, neproměnila ani nařízené trestné střílení na Jakuba Neužila a trápila se dál pod tlakem Jestřábů.

Posunula Vás dopředu situace, kdy jste vychytal trestné střílení?
Já bych to neřešil. Snažím se celých šedesát minut chytat stejně a zůstat na stejné vlně. Nechci být ani nahoře, ani dole. Koncentruji se na každou střelu. V oslabení pět na tři bylo hodně střel, ale pár zámků bylo i v první, ve druhé, ale i ve třetí třetině. Tlak tam byl, ale kluci občas vyskákali do branky, takže mi určitě pomohli.

Jaké máte pocity ze zápasu s Třebíčí? Asi jste se dost zapotil?
Nějaké věci, které tam byly, jsem pochytat musel. Jediná věc, kterou řešíme je, že máme tři body. Ty jsme potřebovaly a stoprocentně jsme splnili náš cíl.

Po prohře na Jihlavě 4:2 minulou středu je výhra nad Třebíčí zadostiučiněním?
V Jihlavě jsem sice nechytal, ale pro mužstvo jako celek určitě. Na Vysočině jsme tlačili až v poslední třetině a podařilo se nám dát dvě branky. V sobotu se nám podařilo dát tři góly v první třetině, což je určitě zlepšení. Práce na tréninku se nám vrátila se vším všudy.

Co říkáte na nového trenéra Pavla Arnošta?
Já se s trenérem znám dlouhou dobu. Od třetí nebo od čtvrté třídy. Určitě jeho příchod byl impulsem pro mužstvo. Ten vstup se nám nepovedl, tak jak jsme chtěli. Pokračovala série porážek, ale začínáme plnit vše, co po nás trenér chce a začíná se nám to vracet.

Dlouhodobým cílem je tedy extraliga…
Nechci se dívat tak dopředu. Důležitý je pro nás středeční zápas v Mostě. Ten musíme vyhrát a zase najet na nějakou vlnu, ze které budeme těžita z níž získáme body.