„Výkony brankářů jsou do současné doby nevyrovnané, a proto jsme se rozhodli udělat změnu v brankovišti,“ uvedl důvody Neužilova odchodu na webu Jestřábů prostějovský trenér Jiří Vykoukal.

Neužil strávil v Prostějově pět let, během kterých odchytal celkem 124 utkání v základní části a dalších 15 přidal v play-off s procentuální úspěšností zákroků 91,79 % a průměrem 2,67 branek na utkání.

„Kuba v Prostějově odvedl velký kus práce, odchytal tu výborné zápasy a série play-off a my mu chceme za jeho práci poděkovat. V současné době však cítíme, že on i my potřebujeme nový impulz,“ uvedl další důvody Vykoukal.

To Štůrala strávil poslední ročníky především ve Zlíně. Objevil se ale také v dresu Šumperka, Třebíče nebo Přerova. Minulý ročník se formou střídavých startů objevil i v sedmi utkáních v Prostějově, z čehož pět z nich bylo vítězných.

Jestřábi na svém webu dále uvádějí, že čtyřiatřicetiletý Štůrala by měl sloužit především jako „mentor“, který by měl předávat mladšímu Dvořákovi cenné zkušenosti.

„Tomáš nám výrazně pomohl v minulé sezoně a věříme, že na to naváže i letos,“ řekl závěrem Vykoukal.

Jiří Horák