„Těžko jsme se dopracovávali k prvnímu gólu a vždycky když jsme odskočili, tak jsme následně lacino inkasovali. Naštěstí jsme pak ale přečetli soupeřův signál v našem útočném pásmu a šťastnou tečí jsme se dostali na 3:2. Pak už jsme zápas zvládli díky maximální soudržnosti, obětavosti a vůli," hodnotil zápas zakončený veledůležitým vítězstvím prostějovský kouč Aleš Totter.

Úvod první třetiny, která žádný gól nepřinesla, se nesl v duchu bojovného hokeje a šancí na obou stranách. Na konci deváté minutě pak přišla poměrně kontroverzní situace. Po srážce Maruny s Jenáčkovým ramenem zůstal prostějovský útočník ležet na ledě. Po poměrně dlouhé době se pak muži v pruhovaném rozhodli vyloučit na dvě minuty Přikryla. O chvíli později se Maruna k radosti všech domácích fanoušků vrátil na led a pokračoval.

Třetí zápas čtvrtfinálové série neměl po šedesáti minutách vítěze.
Olomouckým hokejistům skončila sezona, Pardubice urvaly i čtvrtý zápas

Druhé dějství už pak nabídlo o několik úrovní atraktivnější podívanou. Už po dvou a půl minutách otevřel skóre domácí Petr Hašek a hala byla ve varu. Utišil ji však za několik okamžiků Pavel Klhůfek, který srovnal při vlastním oslabení. „Byl jsem strašně naštvaný. Stává se nám to totiž docela často. Naštěstí jsme ale rychle a dobře zareagovali," okomentoval tuto smolnou situaci trenér Jestřábů.

Za necelou minutu ale zimák začal bouřit znovu, jelikož Žukova propálil ještě v téže přesilové hře Matouš Venkrbec. Valaši pak ale vyrovnali ve 29. minutě, když se v posledních vteřinách vsetínské přesilovky prosadil Daniels Berzinš. Ani stav 2:2 ale ještě nebyl konečný. Pět minut před zazněním druhé sirény totiž poslal Hanáky znovu do vedení Tomáš Jandus. O chvíli později už to mohlo být 4:2, Venkrbec však trefil pouze horní tyč.

Hned ve 41. minutě se do samostatného úniku dostal Illéš, prostějovský náskok ale nezvýšil. O chvíli později měl další velkou šanci Jansa, taktéž ale neuspěl, podobně jako ve 48. minutě Jandus. Poslední minuty zápasu pak byly ve znamení vsetínského tlaku. Velkou šanci měl Klhůfek, který ale netrefil kus odkryté branky. Valaši to pak zkusili i v šesti, prostějovskou hráz však nezlomili.

Choreo Prostějova před semifinále

Jestřábi si tak v této sérii připsali první vítězství a zítra od 18 hodin se znovu v domácím prostředí pokusí o srovnání stavu na 2:2. „Bude to znovu těžký zápas, těžko předvídat, jak to bude vypadat," uzavřel Aleš Totter.

Zdroj: Deník/David Kubatík

LHK Jestřábi Prostějov - VHK Robe Vsetín 3:2 (0:0, 3:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 23. Hašek (Ostřížek, Bartko), 26. Venkrbec (Staněk), 35. Jandus (Bartko) – 25. Klhůfek (Holec, Jenáček), 29. Bērziņš (Jonák, Smetana). Rozhodčí: Zavřel, Kubičík - Zídek, Kráľ. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3371.

Prostějov: Pavelka – Valenta, Kubeš, Malák, Bartko, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Burian, Ostřížek, Hašek – Jansa, Jáchym, Slanina – Illéš, Vlach, Veselý – Maruna, Venkrbec, Jandus. Trenér: Aleš Totter.

Vsetín: Žukov – Němec, Česánek, Kajínek, Jenáček, Smetana, Voženílek, Hryciow – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Přikryl, Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš. Trenér: Radim Kucharczyk.