„Neskutečně jsme se semkli. Rozhodla obrovská obětavost našeho týmu v čele s výborným gólmanem," liboval si po nečekané výhře prostějovský kouč Aleš Totter.

První dějství zápasu žádné branky nepřineslo. A to i přes řadu zajímavých šancí na obou stranách. Ta největší přišla v sedmnácté minutě z hole domácího Němce, který po Přikrylově přihrávce pálil na Pavelku z velké blízkosti. Prostějovský gólman ale prokázal svou třídu. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

Na začátku druhé třetiny přežili Jestřábi téměř dvě minuty ve třech po vyloučení Staňka a Haška a o chvíli později Valachy za neproměnění takovéto příležitosti náležitě potrestali. Na konci 29. minuty propálil Žukova David Ostřížek, o tři minuty později zvýšil jejich náskok Jan Maruna a za další čtyři minuty zvýšil už na 3:0 v přesilovce Jakub Illéš. Po takové gólové bouři odjížděli Vsetínští do své kabiny notně otřeseni.

„Tahle přesilovka byla jednoznačně rozhodující momentem celého zápasu. Navíc to, že jsme hned po ní odkázali skórovat, soupeře poslalo do kolen už úplně," okomentoval vůdce jestřábí smečky tuto málo vídanou situaci.

David Ostřížek při vedení jedné z mnoha útočných akcí
Dali jsme do toho maximum, štěstěna ale na naší straně nebyla, mrzelo Ostřížka

Už po pouhých třech minutách závěrečné periody se ale domácí hokejisté lehce na dostřel dostali. Postaral se o to Radek Číp. V poslední desetiminutovce pak hokejisté z Valašska přešli do velkého tlaku. Kontaktní branku ale nedali ze svých velkých šancí jak Bláha, tak ani Holec či někdo další. Závěr pak okořenila, jak už je v této sérii pravidlem, další bitka. S pětiminutovým trestem z ní vyšli domácí Rob a hostující Hašek.

Prostějovští hokejisté tak napodobili bájného fénixe a po výhře v poměru 3:1 doslova vstali z popela. Už v pondělí tak budou mít před svými fanoušky možnost vyhrát i potřetí a vynutit si sedmý zápas na vsetínském ledě.

„Musíme se teď mentálně připravit na domácí zápas. Máme výhodu v tom, že v horší situaci, než prohrávat 1:3 v sérii a hrát na Lapači oslabení minutu a 57 sekund ve třech, už budeme opravdu jen těžko. A pokud z toho uděláme výhodu, můžeme se tady znovu ve středu vrátit," uzavřel Aleš Totter ve viditelně dobré náladě.

VHK Robe Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 44. Číp (Voženílek) – 29. Ostřížek (Jáchym, Illéš), 33. Maruna (Venkrbec), 37. Illéš (Jáchym). Rozhodčí: Kubičík, Pilný - Maštalíř, Polák. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 3844. Stav série: 3:2.

Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Česánek, Němec, Kajínek, Jenáček, Smetana, Voženílek, Hryciow – Jonák, Přikryl, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Bláha, Hořanský – Jenyš, Lichanec, Číp. Trenér: Radim Kucharczyk.

Prostějov: Pavelka – Staněk, Pěnčík, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Jandus, Venkrbec, Maruna – Jansa, Hašek, Slanina – Illéš, Jáchym, Ostřížek. Trenér: Aleš Totter.