Prostějovští vstoupili do utkání vlažně, za což je hosté ztrestali v šesté minutě, kdy poprvé (a naposledy) gólově udeřili. Jestřáby branka z letargie neprobudila, naštěstí ale v první dvacetiminutovce již další gól neinkasovali.

„Chtěli jsme dát příležitost všem útočníkům, takže jsme začali na čtyři pětky. Bohužel se to neosvědčilo, tak jsem od desáté minuty stáhnul sestavu zpátky na tři formace. Pak se to začalo trochu zlepšovat,“ vysvětloval trenér Jestřábů Petr Zachar. Ten dal v prvním útoku příležitost Václavu Chomičovi, namísto svého syna Davida, který dvěma góly dopomohl výhře olomoucké juniorky nad Libercem.

Rachot o přestávce

Do konce první třetiny zlepšení na domácí straně nenastalo.

„O přestávce jsem musel v šatně zvýšit hlas a některé hráče jsem si vzal bokem a promlouval jim do duše,“ prozradil prostějovský kouč, jakým způsobem probudil ze spánku jestřábí letku.

Nejvíce ze všech si vzal kritiku k srdci útočník Jakub Čuřík. Dobře sehraná přesilovka ve čtyřiadvacáté minutě, zakončená jeho tvrdou ranou, znamenala vyrovnání. Neuběhly ani tři minuty a prostějovský dravý forvard dostal od Petra Žajgly skvělý puk do jízdy a překonal novojíčínského gólmana Kozáka podruhé.

V polovině druhé třetiny Čuřík zkompletoval čistý hattrick. V přesilovce pět na tři dorazil střelu Halousky a rázem se stal prostějovským hrdinou. „Dneska odpoledne jsem byl s přítelkyní na svatbě a tam jsem jí říkal, že dám tři góly. Pak jsem to oznámil i klukům v šatně, takže jsem byl takovým prorokem,“ smál se pětadvacetiletý útočník.

Ještě neskončila druhá třetina a bylo jasné, že Jestřáby již těžko něco zastaví. Zvlášť, když se ve čtvrtém zápase po sobě střelecky prosadil Radek Meidl.

Třetí třetina začala domácím dvojnásobným oslabením. Nový Jičín již ale na opět výborného gólmana Jiřího Slováka nevyzrál. Naopak se trefovali domácí. Martin Stejskal vtrhl před branku hostů a bekhendem zvyšoval na 5:1.

Skóre uzavřel druhou brankou Meidl

Vysoký útočník Meidl si zřejmě chtěl vzít příklad z Čuříka a svým druhém gólem v zápase se přiblížil hattricku. Ten nakonec nepřišel, přesto se Jestřábi mohli od srdce radovat z vítězství 6:1 a také z toho, že opět dokázali skvěle pobavit početnou diváckou návštěvu na prostějovském zimáku.

#nahled|https://g.denik.cz/59/73/jestrabi_novy_jicin_13dsc_0532_denik-630.jpg|https://g.denik.cz/59/73/jestrabi_novy_jicin_13dsc_0532.jpg|Jestřábí děkovačka#

„S výsledkem 6:1 jsem samozřejmě spokojený. Teď zase zkusíme něco uhrát venku, ale pro nás jsou prioritní výhry na domácím ledě, aby se to lidem líbilo a aby byli spokojení,“ prohlásil na závěr trenér Zachar.

Hostující trenér Petr Knedlík mohl být spokojen pouze s úvodní dvacetiminutovkou. „To bylo z naší strany dobré, dokonce jsme domácí přestříleli a měli i dobré šance. Jenže když ty šance nedáme, tak nemůžeme vyhrát. Potom jsme ve druhé části vyrobili tři taktické chyby a hned to bylo 3:1, pak už jsme se vezli,“ prohlásil po zápase kouč Nového Jičína.

Jeho tým si na první body z venku bude muset v této sezoně ještě počkat. Naopak Jestřábi po sobotních zápasech poskočili na druhé místo tabulky.

LHK Jestřábi Prostějov – HK Nový Jičín 6:1 (0:1, 4:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Čuřík (Šimo, Peštuka), 27. Čuřík (Peštuka), 33. Čuřík (Halouska, Šimo), 38. Meidl (Šebek P., Šebek D.), 44. Stejskal, 45. Meidl (Šebek D., Šebek P.) – 6. Chvostek M.. Rozhodčí: Skoupý – Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 8:9. Využití: 2:0. Diváků: 1313.
LHK Jestřábi Prostějov: Slovák – Jedlička, Paška, Halouska, Peštuka, Finkes, Kolibár, Doseděl, Tomiga – Chomič, Duba, Stejskal – Žajgla, Čuřík, Šimo -Meidl, Šebek P., Šebek D. – Bartošek, Matoušek, Kryl. Trenér: Petr Zachar.
HC Nový Jičín: Kozák – Andrýsek, Gulda, Pelikán, Hruška, Horák, Skaloš, Vrdlovec, Toman, Tomášek, Pavlačka, Macháček, Gebauer, Chvostek, Zedník, Slavík. Trenér: Petr Knedlík.

MIROSLAV MAZAL