Vstup do zápasu měli Jestřábi jednoznačně ve vlastní režii a udeřili z druhé šance. Jakub Čuřík postupoval z pravé strany a jeho střílenou přihrávku srazil bruslí do vlastní sítě jeden z hostujících obránců.

Poté zahrozili i hosté z Frýdku-Místku, ale gól padl opět na druhé straně. Peštuka vystřelil od modré a jeho střelu za záda hostujícího gólmana dorazil Michal Šimo. V polovině první třetiny šli domácí do tří. Devadesátivteřinové oslabení ale přežili bez úhony a hned po návratu obou hříšníků na led ujel hostujícím obráncům Martin Stejskal a přidal třetí branku.

Začátek druhé třetiny patřil opět druhé prostějovské formaci. Čuřík zpoza branky našel ideálně Šima a ten přidal svoji druhou branku v utkání. Na začátku čtyřiadvacáté minuty již byli hosté na ručník, v přesilovce vystřelil prostějovský Jiří Paška, jehož střelu tečoval do brány Lukáš Duba.

Tím ale bohužel kanonáda Jestřábů skončila. Naopak se poprvé trefili hosté a Jiří Slovák přišel tří minuty před koncem druhé třetiny o čisté konto.

Přílišní hračičkové

Třetí část hry se již spíše dohrávala. Více šancí měli opět domácí, kteří ale některé akce již zbytečně vyšperkovávali zbytečnými přihrávkami.

Odveta se tak Frýdku-Místku nevyvedla, skončila opět pětigólovým přídělem.

„Z Prostějova máme již nějakou dobu trauma. Loni jsme s nimi třikrát prohráli v přípravě, pak třikrát vysoko v soutěži a až poslední zápas v základní částli jsme konečně vyhráli. Je fakt, že na Prostějov moc neumíme,“ přiznal po utkání trenér hostí Michal Piskoř.

Domácí Petr Zachar mohl být hlavně s první polovinou zápasu spokojený.

„S Frýdkem budeme hrát hned třetí zápas sezony, takže to je pro nás psychická výhoda. Začátek byl v naší režii, od druhé třetiny jsme začali míchat sestavou, zahráli si všichni hráči, a pak už je těžké kluky donutit ke stoprocentní koncentraci,“ konstatoval domácí trenér Petr Zachar. Jeho svěřence bude těžší soupeř čekat ve čtvrtek, kdy na domácím ledě od 18 hodin přivítají Přerov.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Frýdek-Místek 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Čuřík, 8. Šimo (Peštuka), 13. Stejskal (Zachar), 22. Šimo (Čuřík), 25. Duba (Paška) – 37. Slípek (Balcar). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0.
Prostějov: Slovák – Paška, Střítesky, Peštuka, Halouska, Kolibár, Finkes, Kutmon, Jedlička – Zachar, Duba, Stejskal – Žajgla, Čuřík, Šimo – Skácel, Kryl, Řehulka – Berčák, Stráněl, Matoušek. Trenéři: Petr Zachar a Martin Kužílek.