„Jsme rádi, že jsme vyhráli. Hráli jsme proti velice kvalitnímu týmu, stejně jako budou kvalitní všechny celky, na které v přípravě narazíme," pochvaloval si po skončení zápasu nový prostějovský kouč Martin Štrba, který si tak na Hané připsal vítěznou premiéru.

Co se týče gólů, nemohli si příchozí fanoušci na nic stěžovat. Už ve druhé minutě totiž otevřel skóre porubský Michal Vachovec, na což už po necelých čtyřech minutách zareagoval v přesilovce Tomáš Jáchym. To ale nebylo pro tuto dvacetiminutovku vše, protože v patnácté minutě dokonal obrat ve skóre Jan Veselý. Jestřábi se však z nabytého vedení dlouho neradovali. Tři minuty před přestávkou totiž srovnal na 2:2 po Střondalově přihrávce Adam Sedlák.

A střelecké hody pokračovaly i po první změně stran. Po necelých pěti minut poslal Hanáky znovu do vedení nový muž v jejich dresu Petr Krejčí a po dalších pěti minutách navýšil už na 4:2 navrátilec Marek Račuk. Ostravané se ale nevzdali a v minutě 33. se pod víko Pavelkovy branky trefil Petr Mrázek. Před třetí třetinou tak stále neměl nikdo nic jistého.

Třetí třetina pak přinesla šance na obou stranách, žádná z nich však neměla takové parametry, aby se stala gólovou. A tak už až do zaznění třetí sirény žádná další branka nepadla a prostějovští Jestřábi se mohli začít radovat z vítězství.

„Stále jsme ve fázi, kdy nabíráme kondici, proto jsme také hráli na tři pětky. Zkoušeli jsme také různé nové systémy a po klucích jsme chtěli, aby to ve hře aplikovali. I přes některé chyby míří ode mě do kabiny velký dík," pokračoval nový šéf jestřábího hnízda.

V příštím týdnu čeká jeho svěřence turnaj právě na ledě Poruby, kde se postupně střetnou s polskými kluby z Osvětimi a Jastrzebie a na závěr si s Porubou střihnou odvetu.

„Do všech dalších zápasů půjdeme s touhou vyhrát a kontrolovat hru. Po každém z nich si pak uděláme nějaké video a nasbírané důležité poznatky budeme aplikovat zase do dalších střetnutí," uzavřel Martin Štrba.

LHK Jestřábi Prostějov - HC RT Torax Poruba 2011 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Jáchym (Forman), 15. Veselý (Pěnčík, Račuk), 25. Krejčí, 30. Račuk (Veselý) - 2. Vachovec (Gřeš, Häring), 17. Sedlák (Střondala), 33. Mrázek (Tvrdoň).

Rozhodčí: Grygera, Šico - Otáhal, Vašíček.

Prostějov: Pavelka - Poledna, Drtil, Pěnčík, Forman, Krejčí, Kubíček - Jiránek, Jáchym, Fronk, Illéš, Račuk, Veselý, Maruna, Venkrbec, Slanina, Antoníček. Trenér: Martin Štrba.

Poruba: Bláha - Doudera, Klimíček, Pohl, Voráček, Gutwald, Sedlák - Adamec, Hlaváč, Mrázek, Šoustal, Tvrdoň, Vehovský, Šedivý, Razgals, Gřeš, Vachovec, Häring, Brodek, Střondala, Klimek. Trenér: Jiří Režnar.