„Měli jsme do zápasu dobrý vstup, k čemuž nám dopomohl i brankář Němeček," liboval si po skončení zápasu prostějovský kouč Aleš Totter.

Jestřábi vlétli do zápasu jako praví dravci a už po dvou a půl minutách se dočkali vedení, když svou šikovnou tečí změnil Tomáš Jáchym směr puku letícího z hole Tomáše Valenty. Domácí hokejisté následně přežili dvě přesilovky Slezanů a nakonec při té své dokázali skórovat podruhé. Pouhé dvě sekundy před návratem vyloučeného Lyszczarczyka skončila střílená přihrávka Martina Nováka (ne)šťastně za zády Vojtěcha Mokreho. Za stavu 2:0 se pak šlo na první přestávku.

I druhé dějství Hanákům vyšlo na výbornou. Po několika neproměněných šancích vypálil ve 28. minutě Matouš Venkrbec puk, který se nějakým způsobem odrazil do vzduchu a doplachtil na břevno, od kterého se odrazil do zad gólmana Mokreho a odtud pak zamířil za brankovou čáru. Od této chvíle Prostějovští na ledě dominovali a přílišné ohrožení jejich brankáře nepřišlo ani při oslabení. Vstříc druhé pauze tak odjížděli za tříbrankového vedení.

TJ Sigma Lutín - TJ Sokol Čechovice. Lukáš Koláček stojící u lavičky Čechovic.
Čechovicím podzimní triumf těsně unikl. Reklama i pachuť, říká kouč. Co posily?

„V druhé části jsme měli poodskočit na větší rozdíl. Dali jsme v ní ale jen jeden gól a závěr třetiny už nebyl ideální," pokračoval trenér Jestřábů.

Ve třetí části se ke gólovému slovu dostali i hosté, ale až po druhém Novákově gólu na 4:0, kterého docílil ve 49. minutě. Ony zmíněné slezské góly byly nakonec dva. Nejdříve v 53. minutě pálil v oslabení Štěpán Havránek a stejný hráč pak minutu a půl před třetí sirénou snížil v poslední sekundě přesilovky na konečný rozdíl dvou branek.

„Měli jsme to dohrát lépe. Jsme ale nesmírně rádi za tři body a také, že jsme dokázali navázat na předchozí dvě vítězství. Tabulka je velice vyrovnaná a každý bod v ní je znát," těšilo Tottera.

Prostějovské Jestřáby nyní čekají před reprezentační pauzou dva zápasy venku. Už ve středu vyjedou do Kolína, v sobotu je pak čeká těžký mač na ledě vedoucí Poruby.

15. kolo FORTUNA:LIGY: Sigma - Jablonec
Analýza: Co se Sigmě (ne)povedlo. Tým se nevzdal, zraněné posily a změna systému

„Kolín je doma jedním z nejlepších týmů, o čemž jsme se sami přesvědčili, když jsme tam prohráli poměrně vysoko. Díváme se tedy hlavně na ten středeční zápas. Ty ostatní prostě přijdou potom. Pak bude následovat reprepauza, při které si konečně znovu odpočineme," uzavřel Aleš Totter.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Frýdek Místek 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: Jáchym (Valenta, Maruna), 18. Novák (Ostřížek, Burian), 28. Venkrbec (Novák, Jiránek), 49. Novák (Jáchym, Pěnčík) – 53. Š. Havránek (Klimša, Geidl), 59. Š. Havránek (Zeman, Hotěk). Rozhodčí: Jaroš, Mejzlík - Komínek, Roupec. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 715.

Prostějov: Němeček – Kubeš, Valenta, Benda, Poledna, Staněk, Pěnčík, Hamšík – Jiránek, Jáchym, Novák – Burian, Ostřížek, Hašek – Slanina, Venkrbec, Jansa – Jandus, Maruna. Trenér: Aleš Totter.

Frýdek Místek: Mokry – Havránek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák – Lyszczarczyk, Vrdlovec, Dostálek – Hotěk, Haas, Cedzo – Macháček, Matěj, Ramik – Geidl, Zeman, Klimša – Homola. Trenér: Martin Janeček.