Pondělní zápas začal pro Prostějov vyloženě špatně. Sršňovi svěřenci se nestačili ani rozkoukat a už prohrávali o dvě branky. Hosté si nejprve v šesté minutě rozebrali domácí obranu a Sinisalo poté poslal puk do prázdné brány. O čtyři minuty později se Chomutovští radovali podruhé. Rutta poslal puk prudkou ranou od modré přímo za Šimbochova záda. Vzápětí udělal chybu Korím, ale prostějovský gólman nájezd soupeře zlikvidoval. Do konce první části další branka nepadla, a tak domácí prohrávali poměrně nízko 0:2.

Ve druhé části se hra Prostějova zlepšila a zároveň Chomutov trošku ubral na rychlosti. Vyložené šance si však nevytvořil ani jeden celek. Ze hry měli trošku více domácí, zvláště ke konci, kdy sehráli zdařilou přesilovku. Roupec během ní několikrát ohrozil Kopřivu. Mladý brankář Pirátů však všechny jeho pokusy kryl. V poslední minutě druhé třetiny se do úniku dostal Václav Meidl, ale byl podražen. Hlavní sudí však zůstal v klidu.

Poslední třetina se podobala té první. Hned zkraje nepříjemně prověřil Šimbocha McGregor. Na druhé straně se snažil korigovat nepříznivý stav Korím, ale neuspěl. Naopak ve čtyřicáté šesté minutě se dostal do rychlého brejku Drtina a střelou zápěstím prostřelil nepozorného Šimbocha. Čtvrtou branku mohl přidat Sinisalo, ale jeho nájezd Šimboch zlikvidoval. Pouhých devět set diváků tak vidělo další domácí prohru Jestřábů.

„Hodně nám pomohlo, že jsme se dostali poměrně lehce do vedení. Druhá třetina však z naší strany dobrá nebyla. Museli jsme hráče zkritizovat," připustil kouč Chomutova Břetislav Kopřiva a dodal: „Ve třetí části jsme se zlepšili především v obraně. S hrou však spokojeni nejsme. Hlavně přesilové hry jsme sehráli špatně."

O spokojenosti nelze hovořit ani u Jestřábů.

„Rozhodla větší kvalita soupeře, který nás přehrával a byl jistější na kotouči. Myslím si, že dneska po zásluze vyhráli," přiznal asistent prostějovského trenéra Petr Zachar.

„Nižší úroveň musíme vyrovnat bojovností, a to nám chybělo. Položila nás i vyloučení, to nás prostě stojí síly. Do šancí jsme se nedostávali a soupeři jsme nabídli několik brejků. Pokud do hry nedáme srdce a důraz, tak se nemůžeme prosadit."

LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV – KLH CHOMUTOV 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Sinisalo (Gajovský, Chrpa), 10. Rutta (Růžička), 46. Drtina (Kämpf) Rozhodčí: Mikula – Barteček, Vengřín. Vyloučení: 8:8 Bez využití. Diváci: 924.

LHK Jestřábi Prostějov: Šimboch – Roupec, Korím, Malý, Vosátko, Skřivánek, Knesl – Coufal, Indra, Luňák – Káňa, Kovařík, Meidl – Kubica, Stejskal, Matula – Černý, Duba, Poulíček. Trenér: Tomáš Sršeň.

KLH Chomutov: Kopřiva – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulík, Havel – Kaše D., Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Kaše O. – Sinsalo, Gajovský, Chrpa. Trenér: Břetislav Kopřiva.