„Dnešní zápas byl o prvním gólu, který jsme ale bohužel nedali. Naším největším problémem je bohužel koncovka, jinak ale hrajeme parádní systémový hokej," hodnotil průběh utkání lehce zklamaný kouč prostějovských Jestřábů Aleš Totter.

V prvním dějství se diváci příliš mnoha zajímavých hokejových akcí nedočkali. V deváté minutě dostali Jestřábi výhodu přesilovky, kterou ale nevyužili. V jedenácté minutě se ocitl v dobré střelecké pozici domácí Venkrbec, ale puk mu sjel z hole. V poslední minutě pak mohl poslat domácí tým do vedení Jansa, ale Žukov jej parádním zákrokem vychytal. Do kabin se tak šlo za stavu 0:0.

V druhé periodě se už diváci gólů dočkali. Radost z nich však měla pouze zhruba třicetičlenná vsetínská výprava. A to i přesto, že hráči z Valašska pohrdli půlminutovou dvojnásobnou přesilovkou. Potom ale přišla jejich další početní výhoda a ta už se využití dočkala. Ve 32. minutě se střelou švihem prosadil Roman Přikryl. Když už to pak vypadalo, že se za stavu 0:1 půjde na přestávku, přidal druhý vsetínský gól z dorážky Fin Riku Sihvonen.

Mojmír Chytil (vlevo). Čeští fotbalisté v přátelském utkání v Olomouci porazili Faerské ostrovy
Chytil jako Bican: Byl jsem dojatý. Na zápisné si po hattricku asi půjčím

Ani třetí část nezačala pro prostějovské hráče šťastně. Už po 36 sekundách totiž Jan Berger zvýšil vedení Vsetína na 3:0 a zdálo se býti rozhodnuto. „Vsetín se bohužel po druhé třetině dost uklidnil a ještě více mu pomohl ten třetí rychlý gól," pokračoval prostějovský lodivod.

V 51. minutě pak mohla snížit nová posila Jestřábů Jakub Kubeš, jeho rána ale za gólmana Žukova chytil jeden z obránců. Domácí střídačka následně sáhla ke hře bez brankáře a vyplatilo se. Matouš Venkrbec dal Hanákům naději. Jestřábi pak power-play ještě několikrát zopakovali, kýžený kontaktní gól už ale nepřišel.

„Až na výsledek jsme dneska předvedli parádní výkon a jen mě mrzí, že jsme nemohli lidem udělat radost získanými body," posteskl si šéf hanácké střídačky.

Prostějov tak nyní s dvaatřiceti body zaujímá osmou pozici, v příštím kole je čeká daleká cesta do zatím desátého Sokolova a ve středu další poměrně dlouhá štreka na sever Čech, na led silných Litoměřic.

Čeští fotbalisté v přátelském utkání v Olomouci porazili Faerské ostrovy

„Bude to opravdu těžký dvojzápas, ale my už potřebujeme velice nutně začít bodovat, protože tabulka je skutečně vyrovnaná. Náš cíl je tedy jasný," uzavřel Aleš Totter.

LHK Jestřábi Prostějov - VHK Robe Vsetín 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 54. Venkrbec ( Jáchym) – 32. Přikryl (Němec, Sihvonen), 39. Sihvonen (Přikryl, Němec), 41. Berger (Rob). Rozhodčí: Čáp, Hucl - Otáhal, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1.

Prostějov: Pavelka – Kubeš, Valenta, Malák, Benda, Poledna, Pěnčík – Burian, Jáchym, Jiránek – Hašek, Vlach, Jansa – Slanina, Venkrbec, Jandus – Kysela, Čmiel, Maruna. Trenér: Jiří Weintritt.

Vsetín: Žukov – Voženílek, Ondračka, Hryciow, Němec, Smetana – Bláha, Jonák, Berzinš – Rob, Sihvonen, Přikryl – Berger, Půček, Lichanec – Klímek, Hořanský, Štefka – Vítek. Trenér: Aleš Totter.