„Byl to velice vyrovnaný zápas. Věděli jsme, že domácí hrají dobrý hokej a mají k tomu navíc i dobré výsledky," říkal po zápase kouč vítězných Zubrů Robert Svoboda.

Zápas se nesl, dle očekávání, již od prvních minut ve velmi bouřlivé atmosféře. Netrvalo dlouho, a stav 0:0 byl, k nevoli většiny osazenstva stadionu, minulostí. V šesté minutě se prosadil Antonín Pechanec a hosté vedli. Domácí pak nevyužili čtyřminutovou přesilovku a zdálo se, že už se jim před první sirénou vyrovnat nepodaří. Nakonec sen tak ale stalo. Pouhých 34 sekund před jejím zazněním se totiž trefil David Ostřížek a rozjásal halu.

Nástup na led | Video: Deník/David Kubatík

I druhá třetina přinesla rychlý gól. Ten už nyní ale padl do přerovské klece. Po objetí branky Ostřížkem a jeho následné milimetrové nabídce jen nastavil hůl Tomáš Jáchym a poslal Jestřáby do vedení. Hra v této dvacetiminutovce přinesla další zajímavé šance na obou stranách, včetně různých rozmíšek, na skóre 2:1 pro domácí se ale už nic nezměnilo.

I v třetí třetině pokračoval důrazný hokej z obou stran, při kterém si hráči navzájem nic nedarovali. Jestřábi svůj jednogólový náskok drželi až do času 49:14, kdy dorážkou do odkryté branky vyrovnal Jakub Kubeš, který je v Přerově na střídavé starty z Komety Brno. V poslední minutě mohli domácí strhnout vedení znovu na svou stranu, ale Michal Postava v brance čaroval. Šlo se tedy do prodloužení, kde po necelé minutě a půl rozhodl o druhém gólu pro Zubry matouš Kratochvíl.

„Do zápasu jsme, i když jsme v podstatě z první větší střeli inkasovali, vstoupili poměrně dobře. Pak jsme ale dobře zareagovali a otočili to ve svůj prospěch. Je ale škoda, že jsme nezvýšili na 3:1. Kvůli zbytečné nedisciplinovanosti jsme ale inkasovali na 2:2 a v prodloužení inkasovali z první střely na naši bránu," zhodnotil zápas i domácí kouč Aleš Totter.

Vyrovnání domácích na 1:1 | Video: Deník/David Kubatík

„Byli jsme lepší, na tým jsem hrdý a velice mě mrzí, že jsme se fanouškům za dnešní podporu nemohli odvděčit třemi body," dodal.

Mnohem více důvodů ke spokojenosti tak měl kouč hostujících Zubrů. „Pro nás bylo povzbudivé, že jsme se dostali do vedení, protože to se nám v posledních zápasech příliš nedařilo. Gól do šatny ale všechno srovnal zpátky a gól ve druhé třetině nás lehce srazil," přiznal Robert Svoboda.

„Tak jsme si v kabině řekli, že budeme odvážnější a půjdeme do toho riskantněji. Pak jsme výborně sehráli přesilovku, díky Postymu (brankáři Postavovi) přežili infarktový závěr a bod navíc je super," uzavřel.

Kotel prostějovských Jestřábů | Video: Deník/David Kubatík

Oba celky po prvním vzájemném zápase mají na svém kontě devatenáct bodů. Přerované okupují třetí a Jestřábi páté místo. Nutno ovšem dodat, že Přerov má oproti svým rivalům dva zápasy k dobru.

LHK Jestřábi Prostějov - HC ZUBR Přerov 2:3p (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Ostřížek (Hamšík, Jáchym), 23. Jáchym (Ostřížek, Burian) – 6. Pechanec (Březina, Jan Svoboda), 50. Kubeš (Pechanec, Březina), 62. Kratochvil (Svoboda, Černý). Rozhodčí: Jechoutek, Mejzlík – Kučera, Štěpánek. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 3112.

Prostějov: Němeček – Hamšík, Valenta, Benda, Malák, Pěnčík, Poledna, Zajíc – Ostřížek, Jáchym, Burian – Jiránek, Vlach, Jansa – Maruna, Venkrbec, Hašek – Routa. Trenér: Aleš Totter.

Přerov: Postava – Kudělka, Černý, Kubeš, Chroboček, Ševčík, Krisl, Hanák – Doležal, Kratochvil, Jakub Svoboda – Jan Svoboda, Pechanec, Březina – Okál, Macuh, Goiš – Dobša, Ministr, Indrák. Trenér: Robert Svoboda.