Návštěvníci se musí připravit na striktní rozdělení vchodů pro domácí a hostující návštěvníky, osobní prohlídky a zvýšený počet pořadatelů, kteří chtějí za každou cenu zabránit havířovskému vandalismu. Ten se naposledy projevil v pondělí, kdy řádění „fanoušků“ přerušilo zápas v Novém Jičíně. Utkání se pak dohrálo před prázdnými tribunami.

Po hokejové stránce se lidé mohou naopak těšit na velkolepou podívanou. Havířov vede soutěž a stejně jako třetí Prostějov se snaží o ofenzivní hokej.

„Bude to něco jiného než Frýdek-Místek,“ uvědomuje si trenér hokejových Jestřábů Petr Zachar v souvislosti s poslední jasnou výhrou 6:1.

Do Prostějova ale zavítají i havířovští fotbalisté, v rámci 14. hraného kola divize E. V tomto utkání je ale domácí 1. FK papírovým favoritem. V tabulce je na čtvrtém místě, zatímco Havířov na dvanáctém s minimálním náskokem před týmy na sestupových pozicích.

Fotbalové utkání Prostějova s Havířovem začíná na hřišti Za Místním nádražím ve 14 hodin, hokejové v 17 hodin na zimním stadionu. ⋌ (mad)