Jestřábi v Chrudimi začali dobře. Po úvodním oťukávání je totiž poslal ve čtrnácté minutě do vedení Zdeněk Doležal, který si po rychlém kontru převzal kotouč od Slaniny, najel si na pravý kruh a střelou na vzdálenější tyč nedal Honzíkovi šanci. Dynamo si pak vytvořilo několik dobrých příležitostí při přesilovce, po zaznění první sirény bylo ale skóre 1:0 ve prospěch Hanáků.

Po pěti a půl minutách prostřední části šel na trestnou lavici prostějovský Slanina a Východočeši trestali. Střelu Mikysky z pravého kruhu dokázal tečovat zkušený matador Daniel Rákos a rázem bylo srovnáno. Hned nato Pardubice znovu podržel Honzík a o chvíli později Moravané nic nevymysleli při své první přesilovce. Následně si oba celky vyměnily po několika šancích a na začátku 38. minuty překvapil Štipčáka ránou z otočky Jakub Lichtag. Do kabin tak šli tentokrát spokojenější domácí borci.

FK Pardubice - SK Sigma Olomouc, Pavel Zifčák
Vlastňák v nastavení, penalta po VARu. Sigma veze z Pardubic bod

Na začátku třetí periody sice rezerva Dynama nevyužila přesilovku, nemuselo ji to však mrzet dlouho. Ve 45. minutě totiž zvýšil na 3:1 svým druhým gólem v utkání Jakub Lichtag. Pouhou minutu na to neproměnil nařízené trestné střílení Tomáš Urban, ihned po buly však stejný hráč zamířil přesně. Hosté se pak s výsledkem snažili něco udělat, jejich střely však byly nepřipravené a Honzík na ně dobře viděl. Nakonec se jim ale přece jen podařilo dát ještě jeden gól poté, co v 58. minutě propálil Honzíka Tomáš Jiránek.

„Z toho, jak utkání dopadlo, jsme zklamaní. Po první třetině to vypadalo velmi dobře, hráli jsme tak, jak jsme chtěli a vedli jsme 1:0. Do druhé části jsme ale nastoupili velice laxně a nechali jsme si dát dva góly, takže jsme si k tomu museli říct něco v kabině. I přesto jsme ale v poslední třetině dostali po chybách další dva góly, nepodařilo se nám brzo snížit, a pak už jsme se za vyrovnáním bezhlavě honili. Pardubice dnes zvítězily zaslouženě," okomentoval průběh utkání zklamaný prostějovský kouč Martin Štrba.

Po porážkách prvního a druhého celku tabulky tak přišla prohra se soupeřem obývajícím úplně jiné pozice. Prostějovský tým se kvůli tomu v tabulce propadl na páté místo a o nápravu se pokusí už v pondělí na domácím ledě s třetími Litoměřicemi, tedy s celkem, který je nyní v tabulce Chance ligy přeskočil.

Domácí zápasy LHK Jestřábi Prostějov v říjnu a listopadu 2023.Domácí zápasy LHK Jestřábi Prostějov v říjnu a listopadu 2023.Zdroj: Deník/VLP Externista

HC Dynamo Pardubice B - LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 27. Rákos (Mikyska), 38. Lichtag (Kaut, Voženílek), 45. Lichtag (Kaplan, Kaut), 46. Urban (Mikyska) – 14. Doležal (Slanina, Pitule), 58. Jiránek (Maruna, Venkrbec). Rozhodčí: Petružálek, Jaroš – Polák, Maňák. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 407.

Pardubice B: Honzík – Zdráhal, Chabada, Kubíček, Bučko, Voženílek, Tvrdík – Hrníčko, Rákos, Herčík – Urban, Mikyska, Pochobradský – Kaplan, Kaut, Lichtag – Rouha, Zeman, Žálčík – Paleček. Trenér: Richard Král.

Prostějov: Štipčák – Hanousek, Šidlík, Kloz, Drtil, Krejčí, Forman, Pěnčík – Fronk, Ostřížek, Burian – Veselý, Račuk, Illéš – Slanina, Pitule, Doležal – Jiránek, Maruna, Venkrbec. Trenér: Martin Štrba.