Jeho další působení na Hané je však s otazníkem. „Záleží především na Spartě, jak mě budou chtít pouštět,“ říká sedmadvacetiletý forvard.

Se Slavií jste po první třetině vedli o tři branky. Očekávali jste takový průběh?
To člověk nikdy neočekává. Pro nás bylo jedině dobře, že nám tam ty branky napadaly. Přineslo nám to trochu klidu do zbytku zápasu.

Jak byste výhru 4:1 zhodnotil?
Klíčový byl právě výborný vstup do zápasu. Ve druhé třetině jsme měli trochu výpadky, protože jsme přestali hrát a nechali jsme se zbytečně vylučovat, čímž jsme soupeře pustili do hry. V poslední části jsme si drželi vedení, soupeře jsme až na výjimky moc do ničeho nepouštěli a zodpovědně jsme dovedli zápas do vítězného konce.

Diváci vás mohli vidět ve formaci s Petrem Chlánem a Janem Bergerem. Jak jste s nimi spokojen?
Je to teprve druhý zápas, takže ještě si to trošku sedá. Chlánič (Petr Chlán, pozn. red.) je hodně šikovný, rychlý na kotouči a Bergys (Jan Berger, pozn. red.) tam přináší sílu, dokáže udržet a vybojovat spoustu puků, takže jsem toho názoru, že postupem času by to mohlo být lepší a lepší a že bychom mohli hrát pěkný hokej.

Jak to vypadá s vaším angažmá u Jestřábů?
To záleží především na Spartě, jak se to tam bude vyvíjet a jak mě budou chtít pouštět. Samozřejmě já jsem jedině rád, že za Prostějov mohu hrát a byl bych rád, kdyby to tak bylo i nadále.

Jaké to bylo vrátit se opět na led před prostějovské fanoušky?
Fantastické. Strašně moc jsem se těšil. Užíval jsem si to, co to šlo. Fanoušci jsou tu výborní.

Jestřábům se vstup do sezony nedařil úplně podle představ. Sledoval jste nějak, jak si kluci vedou?
Ano, snažím se sledovat každý zápas. Vždycky jsem se díval na výsledky a samozřejmě mě mrzelo, že začátek byl takový, jaký byl. Klukům jsem ale fandil a věřil jsem, že se to zlomí, protože pořád šlo pouze o začátek sezony. Věděl jsem, že takto to někdy může dopadnout stejně dobře jako fakt, že karta se poté vždycky otočí.

Jiří Horák