„Ze začátku jsme byli poměrně zabrždění. Možná to bylo tím, že hrajeme doma. Vedli jsme, oni dotahovali. Naštěstí se to přiklonilo na naší stranu a vyhráli jsme,“ shrnul vítězné utkání trenér Jestřábů Jiří Vykoukal.

První třetina v režii Vsetína

I když scénář první části zápasu si vzali na starost hosté, byli to Prostějovští, kteří mohli jako první otevřít skóre. Račukovu střelu z mezikruží totiž Gába chytil na poslední chvíli.

Vedení se ale ujali Valaši, když po šťastném odrazu překonal Neužila Vojtěch Šilhavý.

„Chtěli jsme vstřelit první branku, bohužel se nám to nepodařilo. Nevstoupili jsme do toho úplně dobře, ale byli jsme pořád naladění tak, že chceme vyhrát,“ komentoval střelec vítězné branky David Dvořáček.

Vzápětí následovaly tři velké šance hostujícího celku. Nejprve Vítek elegantně oklamal Neužila a po objetí branky se snažil kotouč zasunout do sítě. Naštěstí pro Hanáky se mu to nepodařilo.

O dvě minuty později Theoret v před brankovém prostoru tváří v tvář Neužilovi neuspěl.

A do třetice se ve velké šanci ocitl Slováček, který uháněl sám na prostějovského gólmana. Puk ale do branky dostat nedokázal.

Proto Jestřábi srovnali v přesilové hře. Dělovka Davida Dvořáčka od modré čáry se zastavila až v síti vsetínského gólmana.

„Na střídačce to žilo. Věřil jsem, že to dneska zvládneme,“ uvedl Dvořáček.

Druhá třetina pro Hanáky

Druhou periodu mohl zvýšit na jednobrankový rozdíl Meidl, který se po levé straně protáhl až před Gábu. Jeho střela však skončila pouze na břevně.

V polovině utkání dokázali Jestřábi přečíslit hostující obranu. Žalčík ale minul branku.

O pár minut později ale Hanáci uspěli a znovu dokázali využít přesilovou hru. Divíšek našel před brankou Jana Starého, který se nemýlil.

60 minut nestačilo

Poslední část si Jestřábi hlídali, bohužel ne zcela pečlivě a museli se dvakrát smířit s vyrovnávající brankou.

Nejprve jemnou tečí dokázal srovnat svojí druhou brankou v utkání Vojtěch Šilhavý, který dokázal vyrovnat i minutu před koncem třetiny a završil tak hattrick.

Hanáci totiž dokázali přidat třetí branku zásluhou Lukáše Volfa.

„Vytvořili si tlak, mají šikovné kluky. Měli i trochu štěstí. Udělali jsme chyby, oni z toho srovnali. Naštěstí David Dvořáček měl famózní zápas a krásným gólem rozhodnul,“ řekl prostějovský trenér.

Rozhodnout proto muselo prodloužení. V něm hned první větší šanci dokázal využít David Dvořáček, který skvěle atakoval jednoho ze vsetínských, vybojoval puk a poté si pohrál i s Gábou a elegantně pod víko zavěsil. Připsal tak první bod v sérii Hanákům.

„Jsme spokojení, že se nám to podařilo zlomit. Je to pro nás důležité vítězství. Nicméně zítra se jede od nuly,“ dodal Vykoukal.

Odveta čeká svěřence trenéra Vykoukala již ve středu opět od 18 hodin na prostějovském stadionu.

LHK Jestřábi Prostějov - Valašský hokejový klub 4:3 v prodl. (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Dvořáček (Havlík), 34. Starý (Divíšek), 49. L. Volf (Divíšek, Nouza), 65. Dvořáček – 7. Šilhavý (Teper), 47. Šilhavý (J. Drtina, Kopta), 59. Šilhavý (Teper, Theoret). Rozhodčí: Souček, Ondráček – Zídek, Otáhal. Vyloučení: 1:3. Využití: 2:0. Diváci: 3193. Stav série: 1:2.

Prostějov: Neužil – D. Kolář, Žovinec, Čáp, Husa, Havlík, Mikliš – Račuk, Starý, Žálčík – Hanták, Pšenička, Dvořáček – L. Volf, Divíšek, Nouza – V. Meidl, Prokeš, Venkrbec. Trenér: Jiří Vykoukal.

Vsetín: Gába – Mikuš, J. Drtina, Teper, Slováček, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Šilhavý, Karafiát, Vítek. Trenér: Jiří Dopita.

Výsledky ostatních zápasů čtvrtfinále Chance ligy:

Litoměřice – Jihlava 3:4 s.n. Stav série: 1:2

Havířov – České Budějovice 1:2 Stav série: 1:2

Přerov – Kladno 2:8 Stav série: 0:3

JIŘÍ HORÁK