První dva přípravné zápasy svěřencům trenéra Vykoukala příliš nevyšly. Nejprve schytali šest branek od polského GKS Tychy, poté museli strávit stejnou porci inkasovaných gólů v zápase s Duklou Jihlava.

Následovalo však první domácí utkání, kde už Hanáci zabrali, když přetlačili Třebíč rozdílem pěti branek, a dokonce ani jednou neinkasovali.

„V tomto utkání jsme se chtěli hlavně vyvarovat chyb, které jsme udělali v předchozích duelech. Jsme velice spokojeni s výsledkem 5:0, ale na druhou stranu stále vidíme, že jsou určité věci, na kterých je potřeba pracovat,“ shrnul zápas na webu Jestřábů trenér Ivo Peštuka.

„Já nebudu nikdy spokojený. Chceme se pořád zlepšovat. Rozhodně bych tomu nedával nějaké superlativy,“ doplnil jej hlavní trenér Jiří Vykoukal.

Třebíč v posledním přípravném utkání vyzvala na svém ledě Jihlavu a potřetí z pěti přípravných utkání poznala příchuť porážky. Dukla zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech.

Ilustrační foto
Revize jestřábích posil: zkušenost, ale i mladí. Co dalšího přinesou nové tváře?

V prvním vzájemném střetnutí na ledě Jestřábů se ale svěřencům trenéra Sobotky nedařilo vůbec. Měli sice několik šancí, nedokázali však překonat bezchybného Dvořáka.

„Zápas lze rozdělit do dvou pohledů. Ten první říká, že domácí dávali branky, ten druhý, že nám se naopak v koncovce vůbec nedařilo. Na tom budeme muset zapracovat,“ viděl nedostatky svého týmu po utkání s Prostějovem trenér Horáků Martin Sobotka.

Odveta na třebíčském ledě začíná dnes v 17.30.

Dočkají se Jestřábi odplaty?

Polský mistr GKS Tychy v prvním vzájemném střetnutí začátkem srpna potvrdil roli favorita. O to větší mají svěřenci trenéra Vykoukala motivaci Polákům porážku oplatit.

Tychy po střetnutí s Hanáky čekal náročný Memoriál Pavla Zábojníka, ve kterém se utkal se třemi slovenskými celky – Zvolenem, Novými Zámky a Banskou Bystricou. Poradil si pouze s Novými Zámky.

Nyní se hokejisté hájící barvy tohoto polského klubu připravují především na Ligu mistrů, která začíná koncem srpna. Duel s Jestřáby je pro ně poslední prověrkou. Zápas začíná v pátek v 17 hodin.

Autor: Jiří Horák

Zbývající přípravné zápasy Jestřábů:

22. 8. 2019 Třebíč – Prostějov 17.30

23. 8. 2019 Prostějov – Tychy 17.00

27. 8. 2019 Prostějov – Jihlava 18.00

30. 8. 2019 Prostějov – Vítkovice 17.30

3. 9. 2019 Frýdek-Místek – Prostějov 18.00

Poslední zápas SK Horácké Slavie Třebíč:

20. 8. 2019 Třebíč – Jihlava 2:3sn

Poslední zápas GKS Tychy:

17. 8. 2019 GKS Tychy – iClinic Banská Bystrica 2:7