Prostějov sice brzy prohrával, ale brankami Divíška a Nouzy skóre otočil. Domácí pak sice na začátku třetí třetiny srovnali, ale v prodloužení trefil druhý bod pro hosty svým druhým gólem v utkání Tomáš Nouza.

„Každé body z venku jsou pro nás dobré. Přijeli jsme asi 45 minut před utkáním, protože dálnice D1 byla jedno velké parkoviště. Měl jsem trochu obavy, ale hráči do toho utkání nastoupili naprosto koncentrovaně,“ těšilo kouče Prostějova Jiřího Vykoukala.

Do sestavy Jestřábů se po zranění v derby s Přerovem vrátil útočník Jan Rudovský a právě nejproduktivnější hráč Prostějova stál u zrodu vyrovnávací branky Hanáků. Rudovský uvolnil Divíška, ten objel brankoviště a překonal brankáře Krále.

V polovině zápasu tečoval při přesilové hře Divíškovu střelu Nouza a Prostějov vedl 2:1. Vstup do třetí části ale hostům vůbec nevyšel a devatenáct vteřin po návratu ze šaten srovnal Aleš Pavlas. Krátce na to Jestřábi prožili horké chvilky při dvojnásobném oslabení, ale Litoměřice velkou výhodu promarnily.

„Je to už snad potřetí, kdy jsme dostali zbytečný gól hned ze začátku třetí třetiny. Soupeř pak narostl a začal nás přehrávat. Ale ustáli jsme to. Sice jsme se zbytečně dostali do oslabení 5 na 3, ale hráči to odbojovali,“ chválil své svěřence Vykoukal.

Utkání tak dospělo k prodloužení, které i potřetí v této sezoně přineslo výhru Jestřábům. Tomáš Nouza projel celým hřištěm a střelou z levé strany prostřelil domácího gólmana.

„To 3 na 3 je vždy o štěstí. I soupeř měl loženku, kterou neproměnili. Zatím jsem v prodloužení šťastnější,“ těšilo kouče Jestřábů..
Rozhodující gól Nouzy podle něj stál za to.

„Tomáš to vzal na sebe. Vzal si kotouč v naší třetině a asi neměl žádnou jinou možnost, tak prostřelil gólmana,“ popsal Vykoukal rozhodující trefu Tomáše Nouzy, jenž si připsal šestý gól v prostějovském dresu.

Dva body z litoměřického ledu budou chtít Prostějovští potvrdit v sobotu, kdy na Hanou přijede pražská Slavia.

HC Stadion Litoměřice – LHK Jestřábi Prostějov 2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Miškář (Jebavý, Král), 41. Pavlas (Kusý) – 9. Divíšek (Rudovský), 30. Nouza (Divíšek, Rudovský), 64. Nouza (Neužil). Rozhodčí: Kopeček, Barek - Jílek, Šperl. Vyloučení: 3:6. Využití: 0:1. Diváci: 810.

Litoměřice: Král – Jeřábek, Pavlas, Kachyňa, Smetana, Jebavý, Jandus – Kusý, Veselý, Chalupa – Dvořák, Miškář, Jirásek – Helt, Šimeček, Stříbrný – Kantner, Komárek, Havelka. Trenér: Miloš Říha.

Prostějov: Neužil – Havlík, Kolář, Horyna, Holík, Žovinec, Mikliš – Luňák, Venkrbec, Nouza – Dvořáček, Divíšek, Rudovský – Zabloudil, Voženílek, Švarc – Fiala, Hozák, Švec. Trenér: Jiří Vykoukal.