„Tabulka je vyrovnaná a bude se rozhodovat v posledních třech kolech a tak by to mělo v té soutěži být. Domácím gratulujeme a jede se dál,“ nevěší hlavu prostějovský kouč Aleš Totter.

Důležitá bitva tabulkových sousedů se vyvíjela lépe pro hosty, které poslal do vedení ve formě hrající Petr Mrázek. Jeden hráč však celý tým nevytrhne, o čemž se Prostějov přesvědčil v prostředním dějství, kdy Vrchlabí dvěma góly otočili vývoj střetnutí ve svůj prospěch.

„Domácí hráli účelněji a dali góly v pravý čas. My jsme neodehráli celých šedesát minut, měli jsme dobré i špatné momenty,“ mrzelo trenér Jestřábů.

Ve třetí třetině sice Mrázek svým druhým gólem v utkání okamžitě reagoval na trefu Tomáše Zemana, poslední slovo ale měl Stadion, konkrétně Michal Machač.

Prostějov do konce základní části čekají duely se silnými Litoměřicemi doma (sobota, 17.00), venku se Slavií a opět doma s Třebíčí.

HC Stadion Vrchlabí – LHK Jestřábi Prostějov 4:2 (0:1, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 21. Matýs (T. Kaut, Lytvynov), 37. P. Urban (Mrňa, Lytvynov), 44. T. Zeman (T. Urban, D. Chalupa), 56. M. Machač (Mrňa, Kajínek) – 10. Mrázek (Račuk, M. Jáchym), 44. Mrázek (A. Havlík, Račuk). Rozhodčí: Wagner, Jaroš – Maštalíř, Juránek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 743.

Vrchlabí: Klouček – Linhart, Lytvynov, Kajínek, T. Kynčl, M. Voženílek, Nedbal, Oliva – Koffer, T. Kaut, Matýs – M. Machač, P. Urban, Mrňa – Pochobradský, Chrtek, Kusý – D. Chalupa, T. Urban, T. Zeman. Trenéři: Jirků.

Prostějov: Bláha – Staněk, Klimíček, M. Jáchym, A. Havlík, Vala, Zajíc – P. Beránek, T. Jáchym, M. Švec – Jiránek, Rudovský, Martin Novák – Račuk, Mrázek, Štefka – T. Koblížek, Š. Jelínek. Trenér: Totter.