„Všichni se těšíme, protože už se o tom bavíme pomalu týden. Každý ví, že to bude těžký zápas, protože to je derby. Přijde určitě hodně diváků a my chceme navázat na ty vítězné zápasy, které jsme s nimi hráli v přípravě. Chceme určitě vyhrát, nebo minimálně bodovat,“ prohlašuje kapitán Jestřábů Lukáš Duba.

Máte za sebou dvě porážky v řadě. Chytit se v zápase proti Přerovu by přišlo celkem vhod, souhlasíte?
Víme, kde jsme v těch zápasech dělali chyby, takže se toho chceme vyvarovat a hlavně začít zase hrát jako na začátku sezony. Věříme, že když budeme hrát dobře od zadu, tak si nějaké šance vytvoříme a góly dáme.

V čem vidíte hlavní příčiny porážek v zápasech s Valašským Meziříčím a v Hodoníně?
V domácím zápase s Valmezem jsme nedali šance. Neměli jsme štěstí. Za stavu 1:3 to už začali betonovat a bylo těžké se přes ně dostávat. V Hodoníně jsme dvakrát vedli a byla velká škoda, že jsme udělali chyby. Dvakrát jsme špatně vystřídali a pak také přišla nějaká zbytečná oslabení. Trošku jsme to tam nezvládli, tam jsme taky mohli bodovat. Víme čeho se máme vyvarovat v zápase s Přerovem.

Dvě porážky by s psychikou hráčů zřejmě neměly nic zásadního udělat. Je to tak?
Já doufám že ne. V kabině je dá se říct pohoda. Uzdravil se Michal Šimo i mladý Zachy (David Zachar, pozn. red.), budeme v kompletní sestavě, od středy na ně vymýšlíme taktiku, takže věřím, že uděláme body.

Takže týdenní pauza pro vás přišla v pravou chvíli?
Určitě. Měli jsme nějaké nemocné a zraněné, ale kluci se dali dohromady.

Derby zpravidla nemívají favorita. Berete přesto jako vaši výhodu fakt, že v tabulce figurujete o šest příček výše?
Derby je vždycky těžké. Může hrát klidně první s posledním, ale když jde o derby, tak je to jiný zápas. Bude to vyhecovanější. Vůbec bych nebral v potaz, že jsme v tabulce před nimi.

Zatím vám v letošní přípravě i sezoně zápasy s Přerovem a Šumperkem celkem vycházely. Dokážete se v derby více nabudit?
Derby se hraje vždycky naplno a je jedno jestli to je přátelák nebo mistrák.. Můžeme na tom být lépe psychicky, protože jsme je dvakrát prorazili. Ale nesmíme si myslet, že to půjde samo. Když budeme všichni makat na sto procent, tak věřím, že uspějeme. Přerov teď opravdu nehraje tak, jako třeba v minulé sezoně.

Přerov je označován za jednoho z největších favoritů soutěže. Myslíte, že se ještě hodně zvednou?
Já věřím že se určitě zvednou, ale doufám, že to bude až po našem zápase. (usmívá se) Je tam zkušený mančaft, loni hráli výborně. Je to u nich otázka času, oni mají odehráno sedm zápasů, takže těch bodů je ve hře ještě opravdu hodně.

Na derby se očekává slušná divácká návštěva. Sázíte na podporu domácího publika, která vás požene kupředu?
My počítáme s tím, že přijde hodně lidí .Chceme aby lidi přišli, protože si myslíme, že to bude dobrý zápas. Myslím, že i z Přerova přijede hodně fanoušků, takže atmosféra bude určitě dobrá. Touto cestou bych chtěl lidi pozvat na zimák, protože si myslím, že to bude kvalitní utkání. Myslím, že to bude i na úrovni první ligy, protože když občas tu první ligu vidím a porovnám to, tak si myslím, že ta druhá liga se hodně zkvalitnila. Hlavně ta moravská skupina.

Bude pro vás zápas s Přerovem zatím nejdůležitějším letošní sezony?
Přesně tak. Myslím, že by to mohl být takový náš momentální vrchol sezony. Všichni se na to těší a budeme chtít uspět.

Miroslav Mazal